Müftülük Haberler

DİN GÖREVLİLERİMİZE DUYURU

DİN GÖREVLİLERİMİZE DUYURU
Bu haber 19 Ocak 2017 - 11:28 'de eklendi

DİN GÖREVLİLERİMİZE DUYURU

Başkanlığımızın 01.06.2016 tarihli ve 774.09-E.29145 sayılı “Din Görevlilerinin Hac Yolcularını Rehberlik Etmesi” yazısında belirtildiği üzere hac yolcuları en yakın cami/Kur’an kursu din görevlisine zimmetlenerek bu görevliler vasıtasıyla Hac Hazırlık Kursları, Tanışma Bilgilendirme Toplantılarına katılımı sağlanacak ve Kur’an-ı Kerim okumasını bilmeyenlere Kur’an-ı Kerim okuması öğretilerek hac öncesi bu ibadete hazır olması temin edilecektir.

İlgi yazı gereği Hac Hazırlık Kursu düzenleyen din görevlileri faaliyetleriyle ilgili müftülüğümüze bilgi vereceklerdir.

Aynı uygulamanın tüm müftülüklerde yapılması bekleniyor.

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA