Müftülük Haberler

2017 Mbsts sonucları acıklandı.

2017 Mbsts sonucları acıklandı.
Bu haber 05 Mayıs 2017 - 16:48 'de eklendi

Diyanet bir cok sınav için sart koştuğu mbsts sonuçları acıklandı.  mbsts sonuclarını öğrenmek için asağıdaki linke tıklayınız.

Mbsts puanınızı değerlendirmek için facebook gurubumuza katılabilirsiniz.

Sonuc için tıklayınız.

Ayrıca nakil isteyenler için muktesep hesaplama motorumuz yayında muktesep hesaplamak için tıklatınız

Puanlarınız hayırlı olsun temennimizle muftulukhaberler.com olarak basarılarınızın devamını dileriz.

Mbsts ne işe yarıyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı ilgili mevzuatı uyarınca, görevlilerin bilgi seviyelerini ölçmek ve mesleki bakımdan göreve en iyi şekilde hazır bulunmalarını sağlamak amacıyla;

1-Görev veya görev yerlerini değiştirmek isteyen cami görevlileri ile önceden müktesebi olup başka unvanlarda görev yaparken Kur?an kursu öğreticiliği, imam-hatiplik veya müezzin kayyımlık kadrolarına geçmek isteyenler,

2- Kariyer unvanları için yapılacak sınavlara katılacaklar,

3-Yurtdışına din görevlisi olarak gitmek isteyenler,

4-Hac ve umre hizmetlerinde (Müftü, Vaiz ve Eğitim Görevlileri hariç) din görevlisi olarak görevlendirilecekler,

için Başkanlıkça yapılacak sınavlara katılmak isteyen personele yönelik (4/B statüsünde çalışan sözleşmeli personel dahil) 02/09/2012 tarihinde Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) yapılacaktır.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA