Müftülük Haberler

2017 yılında kuran kursu öğreticisi (kkö) alınacak mı ?

2017 yılında kuran kursu öğreticisi (kkö) alınacak mı ?
Bu haber 24 Nisan 2017 - 21:56 'de eklendi

Diyanet, her gün artan Kuran eğitimi ihtiyacını karsılamak için uzun zamandır fahri öğreticilerle  bu işi götürmeye çalışırken  arkada birikmiş bir  Kuran Kursu Öğretici adayı ile doldu ve bu ordu her gecen gün artmakta peki önlisans ve imam hatip olarak son 3 yıldır alım yapılmadı acaba önümüzdeki aylarda  bir atama olacak mı?

Kkö Ataması olacak mı?

Kuran kurslarında gerek yeni acılan kurslar genel itibarla fetöden atılan öğreticilerin yerlerine yeni alımlar önümüzdeki dönemlerde olması bekleniyor. fakat bu sayı için büyük bir alım beklenmiyor. 400 ila 700 arasında bir alım  bekleniyor.

Hangi mezunlardan alım yapılacak?

Diyanet daha önceki yıllarda Hafızlara cok önem vermekteydi ve doğru yapmaktaydı yine alımlar hafızlar ve yeni yoğunlasan ve binlerce ilahiyat mezunları arasından yapılacağı yönünde bir beklenti var imam hatip ve önlisans cok sayıda bir alım beklenmiyor. tabi bu varsayımlar ileriki günlerde netlik kazanacak sizlere alımlar konusunda kesinlik kazanmadan ümit vermek istemiyoruz. fakat beklentimiz önümüzdeki sezona (eylül ekim) yeni öğreticilerin alınması.  Herkesin beklentisi büyük bir alım ve fahrilik noktasında artık bir cözüm üretilmesi buda bütce ve acık la dengeli olması gerekiyor ki İnşaallah herkes beklediği ölcüde alım olur ve herkes mutlu olur. Bizleri Sayfamızdan takip ederek alımları anbe an takip edebilirsiniz face sayfamız için tıklayınız

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA