Müftülük Haberler

5 Bin personel alımıyla alakalı sıcak gelişme

5 Bin personel alımıyla alakalı sıcak gelişme
Bu haber 02 Eylül 2016 - 12:37 'de eklendi
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 5 bin personel alımının iptaliyle ilgili bir tv programında acıklama yaptı
Acıklamaya göre
Görmez, personel alımlarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “5 bin 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip alımı sınavları henüz bitmemişti ki  darbe girişimi ile karşı karşıya kalındı. Fakat bu sınavlarda görev alan bazı personel açığa alındığı için tamamı şaibe altında olmasın diye sınavların iptalini uygun gördük.
Vekil imam hatip yerleştirme sonucları
Vekil İmam-Hatiplik Sınav Duyurusu yarın son
Alımlar Eylül ayında yapılacak.
Hiçbir adaya kimin kazandığını ve kazanmadığını ilan etmemiştik. Kimsenin de hakkı zayi dhbt_konu_anlatimli_ve_soru_bankasi_hazirlik_kitabi_h92859_6ff71[1]olmasın diye tamamlanmamış olan 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip alımı sınavı yenilecek, herkes daha iyi hazırlanacak ve sınava girip kazanan adayların ise  Eylül ayında ataması yapılacak.” diye konuştu. bu arada yapılacak mülakatlardaki komisyon üyelerinin bir bölümü değiştirileceğide konusuluyor.
Yeni alımların müftülük camiasına hayırlısı olması temennimizle.
GEÇİCİ (FAHRİ) KUR/AN KURSU ÖĞRETİCİ ALIM SINAVI
Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA