Müftülük Haberler

93 Yasında Kuran Öğrendi

93 Yasında Kuran Öğrendi
Bu haber 04 Haziran 2017 - 19:18 'de eklendi

Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı kursa katılan  93 yaşındaki Zennup Doğru, Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi.
Gaziantep’te yaşayan 5 çocuk, 18 torun sahibi Zennup Doğru, Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı Meslek Edindirme Kursu’ndaki Kur’an-ı Kerim kursuna katıldı. Doğru, yaşına aldırış etmeden yaklaşık 1 yıl önce başladığı kursta arkadaşlarından önce Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmeyi başardı.
Kur’an-ı Kerim’i 93 yaşında da olsa öğrenmenin mutluluğunu yaşayan ve gençlere sürekli eğitim görmeleri tavsiyesinde bulunan Zennup Doğru, “Kur’an-ı Kerim öğrenmek her iki dünya için çok önemli. Herkes gelip Kur’an-ı Kerim öğrenmeye çalışsın. Gençler de ‘ben öğrenemem’ demesinler ve mutlaka ne istiyorlarsa uğraşıp, öğrensinler. Çünkü gayret gösterilmeden, emek harcanmadan hiçbir şey öğrenilemez” diye konuştu.

Online (hatim) cüz almak için tıklayınız. 
Kurs eğitmeni Sena Hatun Bozcan ise 93 yaşındaki Zennup Doğru’nun öğrenme azminin diğer öğrencilere örnek olduğunu belirterek, “Ben de Zennup teyzeyi gördüğümde çok şaşırmıştım. Önce tedirgin oldum ‘acaba nasıl öğrenir’ diye. Ardından azmi, hırsı ve öğrenme aşkı ile Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrendi. Şimdi bu başarısı ile diğer öğrencilere örnek teşkil ediyor” dedi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA