Müftülük Haberler

Adana Müftülüğü "15 TEMMUZ, DİN VE DEĞERLERİMİZ PANELİ " DÜZENLENDİ

Adana Müftülüğü "15 TEMMUZ, DİN VE DEĞERLERİMİZ PANELİ " DÜZENLENDİ
Bu haber 16 Temmuz 2017 - 14:02 'de eklendi

"15 TEMMUZ, DİN VE DEĞERLERİMİZ PANELİ " DÜZENLENDİ ADANA MÜFTÜLÜĞÜ’NCE "15 TEMMUZ, DİN VE DEĞERLERİMİZ PANELİ " DÜZENLENDİ
 
Adana’nın Çukurova İlçesi’nde bulunan Ramazanoğlu Camii’nde "15 Temmuz, Din ve Değerlerimiz Paneli " düzenlendi.
 
İl Müftüsü Hasan Çınar’ın oturum başkanlığını yaptığı panele, Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Ateş, Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün, Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan ikiz polis memurları Ahmet ve Mehmet Oruç’un babası Ali Oruç katıldı.
 
İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan programda Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller tarafından açılış konuşması yapıldı.
 
Panele konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Ali Osman Ateş ve Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün  "15 Temmuz, Din ve Değerlerimiz" ‘ konusunda görüşlerini dile getirdi.
 
Panelin oturum başkanlığını yapan İl Müftüsü Hasan Çınar,  yaptığı konuşmada, dini istismar hareketleri karşısında Müslümanların tutum, davranış ve duruşunun önemli olduğunu dile getirerek FETÖ’nün dini değerleri ve birçok dini kavramı istismar ettiğini söyledi.
 
Panele katılan şehit ikiz polislerin babası Ali Oruç duygularını dile getirerek şehit evlatlarına ithafen okuduğu şiirle salonu gözyaşlarına boğdu.
 
Panele Vali Yardımcısı Hanlar İden, Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan, İlçe Müftüleri, kurum müdürleri, din görevlileri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı. Program İl Müftüsü Hasan Çınar’ın duası ile sona erdi.Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA