Müftülük Haberler

Adana Müftülüğü İŞİTME ENGELLİLER İÇİN UMRE ÖDÜLLÜ DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI

Adana Müftülüğü İŞİTME ENGELLİLER İÇİN UMRE ÖDÜLLÜ DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI
Bu haber 01 Temmuz 2017 - 20:29 'de eklendi

İŞİTME ENGELLİLER İÇİN UMRE ÖDÜLLÜ DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI

İŞİTME ENGELLİLER İÇİN UMRE ÖDÜLLÜ DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI

Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye genelinde “İşitme Engellilere Yönelik Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” düzenleyecek.

Tüm engelli gruplarına yönelik manevi destek, dini danışmanlık ve dini rehberlik gibi birçok alanda hizmet yürüten Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl ilk olarak işitme engellilerin motivasyonlarını arttırmak için düzenlediği yarışmaya, Kur’an Kurslarının, Yaz Kuran Kurslarının ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların öğrencileri veya mezunları katılabilecek.

Yarışmaya başvurular, 11 Ağustos’a kadar il ve ilçe müftülüklerine yapılabilecek. Yarışma, son başvuru tarihinden sonra iki hafta içinde gerçekleştirilecek.

Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler alanında yapılacak yarışmanın kaynakları; Kur’an-ı Kerîm, Seyfettin Yazıcı’nın Temel Dini Bilgiler kitabı ve işaret dili ile çekilmiş Diyanet TV (www.diyanet.tv/sessiz) sessiz videolarından oluşacak.

Yarışmada başarılı olan 100 kişiyi Umre ibadeti için Kutsal Topraklara götürecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı, Adana İl Müftülüğü’nün düzenleyeceği yarışma sonrasında başarılı olacak ilk 2 kişiyi Umre Seyehati ile ödüllendirecek. 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA