Müftülük Haberler

Antalya Müftülüğü Antalya Müftülüğünden 15 Temmuz Şehitlerine 2000 Hatim OkunduAntalya Müftülüğü Antalya Müftülüğünden 15 Temmuz Şehitlerine 2000 Hatim Okundu
Bu haber 16 Temmuz 2017 - 4:18 'de eklendi

Antalya Müftülüğünden 15 Temmuz Şehitlerine 2000 Hatim Okundu

15 Temmuz 2016 gecesi memleketimizin bütün ufuklarını karartmaya azmetmiş, bir ihanet çetesi karşısında dün İstiklal mücadelesi günlerinde olduğu gibi, bugün de milletimizin kendi izzet ve haysiyetine sahip çıkması ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din ü devlet, mülk ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimiz için Antalya il Müftülüğümüz tarafından 2000 hatim okutuldu.

Antalya Merkez ve İlçe Müftülüklerimizde her kademede görev personelimiz ve Kur’an Kurslarımızda okuyan öğrencilerimiz tarafından okunan 2000 hatm-i şerifin duası 14.07.2017 Cuma günü merkez Muratpaşa Camiinde düzenlenen Kur’an Ziyafeti programının akabinde İl Müftümüz Osman ARTAN tarafından yapıldı.

14.07.2017 Cuma günü merkez Muratpaşa Camiinde düzenlenen Kur’an Ziyafeti ve Hatim Duası programına Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes TÜREL, İl Müftümüz Osman ARTAN, İl Emniyet Müdürü Celal UZUNKAYA, Ak Parti İl Başkanı Av. Rıza SÜMER, Resmi Kurumların Yöneticileri ve cami içini ve avlusunu dolduran Antalya’lılar katıldılar.

Program cami görevlilerinin Kur’an ziyafetiyle başlayıp, İlahiler ve kasidelerle devam etti. Yapılan tesbihatların akabinde Kürsüye çıkan İl Müftümüz Osman ARTAN 15 Temmuz sürecinde neler yaşandığını, Diyanet Camiası ve Antalya İl müftülüğü olarak bu ihanet darbe girişimi karşısında nasıl bir tavır takınıldığını, millet olarak nasıl bir imtihandan geçtiğimizi ve milletimizin bu ihanet çetesine karşı İstiklal mücadelesi günlerinde olduğu gibi milletimizin kendi izzet ve haysiyetine sahip çıkması ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı hiç tereddüt etmeden tankların önüne nasıl yattığını, silahlara nasıl meydan okuduğunu, bedenlerini bu vatan için nasıl siper ettiğini, canlarını din ü devlet, mülk ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda ederek şehadet mertebesine nasıl ulaştığını anlattıktan sonra vatan için, millet için hayatını veren şehitlerimizin ruhuna Antalya’dan okunan 2000 hatmin duasını yaptı.

İl Müftümüz Osman ARTAN’ın yaptığı hatim duasından sonra 15 temmuz darbe girişimini anlatan hutbeyi Muratpaşa İlçe Müftümüz Celil KARACA okuyarak Cuma namazını kıldırdı. Cuma namazı çıkışında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından cami cemaatine Şehitlerimizin ruhu için yaptırılan helva dağıtıldı.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA