Müftülük Haberler

Antalya Müftülüğü Antalyalılar Demokrasi Nöbetinin İkinci Gününde de Meydanları Boş Bırakmadı.

Antalya Müftülüğü Antalyalılar Demokrasi Nöbetinin İkinci Gününde de Meydanları Boş Bırakmadı.
Bu haber 17 Temmuz 2017 - 23:50 'de eklendi

Antalyalılar Demokrasi Nöbetinin İkinci Gününde de Meydanları Boş Bırakmadı.

Antalyalılar Demokrasi Nöbetinin İkinci Gününde de Meydanları Boş Bırakmadı. Antalya Valiliği öncülüğünde  ’Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü’ ile başlayan program Nöbetin ikinci gününde de devam etti..

Cumhuriyet Meydanında ikinci günde devam eden programa Antalya Valisi  Münir Karaloğlu, Garnizon Komutanı  Piyade Albay Tahir Savran,  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes TÜREL,  Antalya Milletvekilleri  Mustafa KÖSE,  Gökcen ÖZDOĞAN ENÇ,  Başsavcı  Ramazan SOLMAZ,  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Mustafa ÜNAL, Emniyet Müdürü Celal UZUNKAYA, İl Müftümüz Osman ARTAN,  AntalyaTicaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin,  Antalya Ticaret Borsası Başkanı  Ali Çandır,  Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere,  Ak Parti İl Başkanı  Rıza Sümer ve çok sayıda kamu kurum ve kuruluş yöneticisi, sivil toplum örgütlerinin temsilcisi katıldı. İl Müftü Yardımcıları Mevlüt TOPÇU, Mustafa AYDIN, Osman DEMİREL, İlçe Müftüleri Ziya ERSİN, Celil KARACA, Mustafa ŞİMŞEK, Hüseyin Avni BÖGE, Kadir KOÇAK, Merkez ve İlçe Müftülüklerimizin bütün çalışanları katıldılar.

Tekeli Mehmetpaşa Cami İmam Hatibi Selim SEYYAR’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan nöbette İl Müftü Yardımcısı Mustafa AYDIN’ın duasıyla devam etti. Mehteran takımının gösterisinden sonra meydanda Türk Bayrakları’yla görsel şölen oluşturan Antalyalılar, çalınan demokrasi marşlarına da eşlik ettiler. Kepez Belediyesi Tiyatrosu Genel sanat yönetmeni Abdullah SÜREKLİ ile oğlu Yiğit SÜREKLİ’nin oynadığı 15 Temmuz gecesi şehit düşen Ömer Halisdemir’in şehitlik hikayesi ise meydandaki vatandaşları duygulandırdı. "Hainlerin hainliğini unutursak, yine komplo kurarlar" Gösterimler sonrası meydanda vatandaşlara seslenen Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, bir daha 15 Temmuz yaşanmaması dileğinde bulunarak, şöyle devam etti:

"15 Temmuz gecesi bu millet için kanını, canını feda eden şehitlerimize ve kahraman gazilerimize 15 Temmuz sonrası bir söz vermiştik. Demiştik ki; ‘Biz 15 temmuz gecesi yaşananları da, kahramanlık gösterip şehit olanları da, gazileri de, hainlik edenleri unutmayacağız, unutturmayacağız’ Dün ve bugün meydanı dolduran Antalyalılar bu sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Emin olun hem bu şehitlerimizin fedakarlığını, hem de bu hainlerin hainliğini unutursak içimizdeki satılmış ruhları birileri bulur gelir ve yine bu millete karşı komplo kurar kumpas kurar. O yüzden ne olur unutmayalım, unutturmayalım" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes TÜREL ise, geçen yıl demokrasi nöbetlerinde görülen manzaranın 1 yıl sonrasında da görüldüğünü ifade ederek bunun bir mesaj olduğunu ifade etti. Türel, "İki gün boyunca yine aynı manzaraları görmek bir mesaj veriyor, biz 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız. Seneye inşallah yine bu meydanda buluşacağız" dedi. Resmi rakamlara göre  Antalya’da demokrasi nöbetlerine katılan vatandaş sayısını 70 bin olarak açıklayan Türel, "Resmi rakamlarda zaman zaman bir eksiklik olabiliyor. 100 bin kişiye yakın hemşerimiz bu meydanı doldurdu. Bu ülkenin milli berberliğine, demokrasisine bağlılığının göstergesi dün ve bugün ifade edildi" diye konuştu.

Konuşmaların arından sahneye çıkan tüm protokol, meydandaki vatandaşları selamlayarak hatıra fotoğrafı çekindi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA