Müftülük Haberler

Antalya Müftülüğü Madde Bağımlılığı İle Mücadelemize Antalya Valisinden Ödül Verildi

Antalya Müftülüğü Madde Bağımlılığı İle Mücadelemize Antalya Valisinden Ödül Verildi
Bu haber 03 Temmuz 2017 - 21:15 'de eklendi

Madde Bağımlılığı İle Mücadelemize Antalya Valisinden Ödül Verildi

Antalya’mız madde bağımlılığı probleminde risk oranı yüksek illerimizden birisi. Bu yüzden bu konu gündeme alınmış, din görevlilerine eğitim verilmesinin yanında narkotik şube ile ortaklaşa riski yüksek mahallelerin din görevlilerine özel bir bilgi görgü artırıcı eğitim verildi. Bu aşamadan sonra farkındalık artırıcı programlar bazı camilerimizde uygulandı.

Amaç, bu tehlikeye karşı bilgilendirme, bilinçlendirme ve korunma yolları ailelere ve yetişkinlere basılı ve görsel sunumlarla aktarıldı.

Bazı camilerimizde Narkotik şube polislerimiz tarafından mahalle halkına sunum yapıldı.

Basılı makale ve uyarı yazılarını çoğaltılıp geniş kitlelere Ulaştırdık. Okullarla birlikte eğitim programları yapıldı.

Bağımlı ve aileleri için rehberlik çalışmaları yapıldı.

Bir sonraki aşamada ise İl Müftümüz Osman Artan hocamızın riyasetinde müftülüğümüzün gönüllü din görevlilerimizden oluşan gençlik koordinatörlüğünü kurduk ve onun bünyesinde madde bağımlılığı masasını oluşturduk.

Amacımız, daha prensipli ve sonuç alıcı bir çalışma ortaya koymaktı. Bu konuda bir proje çalışması yaptık. Yakın zamanda uygulamaya hazır hale gelecektir.

Şu aşamada ise bakanlıklar arası kurulan komisyonun ilimiz nezdindeki çalışma gurubunun belirleyeceği faaliyetler çerçevesinde Diyanet işleri il müftülüğü personeli olarak üzerimize düşen görevleri en iyi bir şekilde yapmış olacağız.

Madde bağımlılığı ile mücadele çerçevesinde yapılan çalışmalar nedeniyle Antalya Valisi Münir Karaloğlu İl Müftümüz Osman ARTAN’ın da katıldığı programda Cami Rehberi İbrahim DOĞRU’ya plaket verdi.

 

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA