Müftülük Haberler

Artvin Müftülüğü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Artvin Müftülüğü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Bu haber 17 Temmuz 2017 - 2:39 'de eklendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Artvin’de, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla 15 Temmuz Şehitlerini ve Gazilerini Anma ve Din Görevlileri Birlik, Beraberlik ve Dayanışma programı düzenlendi.

 

Doğal güzelliğiyle ünlü bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası’nda Diyanet-Sen Artvin Şubesi ile İl Müftülüğümüzce düzenlenen etkinliğe Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Müftüsü Kemal Uçkun, Diyanet-Sen Artvin Şube Başkanı Osman Başkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Cenab-ı Allah’ın Kelamını Dünya birincisi Alpcan Çelik’in okumasıyla başlayan program ilahi koronun sunumunun ardından dua edildi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay,  “Bugün bu güzel ortamda programın amacına ulaştığını hep birlikte gördük. Şehitlerimize ne yapsak azdır. Şehitlerimiz için yapacağımız en güzel şey her bir harfinde en az 10 hasene olan Kur’an-ı Kerim hediye etmekten başka bir hediye olmadığını düşünüyorum. Bu programı düzenleyen Diyanet-Sen Artvin Şubesi Başkanına ve çalışma arkadaşlarına, İl Müftülüğümüze ve değerli çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Etkinliğe uzaktan yakından gelen siz değerli misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı programda okunan Kur’an-ı Kerim ve dualara hep beraber amin diyoruz. Artvin’den yaptığımız dualarımız tüm Türkiye’ye katılsın ve Cenab-ı Allah kabul eylesin. Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize aileleriyle sağlık, huzur ve güzel günler diliyorum. Milletimiz için bu acıların bir daha yaşanmaması temennisi ile hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.

İl Müftümüz Sayın Kemal Uçkun, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesi 249 şehit verildiğini, 2 bin 193 vatandaşın gazi olduğunu belirterek, Türkiye’nin millet olarak bağımsızlığına sahip çıktığını söyledi.

Diyanet-Sen Artvin Şube Başkanı Osman Başkan ise, 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirterek, “Ancak unutmamamız gereken Allah’ın yardımını ve inayetini unutmayacağız. Mazlumların bizim için yapmış olduğu İslamın son kalesi olan ülkemiz için yapmış olduğu dualarını asla unutmayacağız. Bu milletin birlik ve beraberlik içerisinde bu hainlere karşı dik duruşunu asla unutmayacağız. Gece minarelere çıkıp selalar okuyan düşmana korku salıp, dosta güven veren siz değerli gönüldaşları, din görevlileri ve mesai arkadaşlarımızı asla unutmayacağız. Bizden daha çok bedel ödeyen o gün hayata veda eden ancak Allah’ın huzuruna şehit olarak giden şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayacağız” diye konuştu.

 

Ramazan ayında hatimle teravih namazı kıldıran hafızlara Vali Doğanay tarafından plaket verilmesinin ardından verilen yemek ikramının ardından program sona erdi. 

 

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA