Müftülük Haberler

Artvin Müftülüğü ARTVİN'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ SABAHA KADAR DEVAM ETTİ

Artvin Müftülüğü ARTVİN'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ SABAHA KADAR DEVAM ETTİ
Bu haber 17 Temmuz 2017 - 2:39 'de eklendi

ARTVİN'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ SABAHA KADAR DEVAM ETTİ

Artvin’de, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında Artvin’de binlerce kişinin katılımıyla, "15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü" gerçekleştirildi.

 

Halitpaşa Meydanı’ndan başlayan programa katılan ve ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganları eşliğinde yürüdü.

 

Artvin Halk Eğitim Merkezi Mehteran Takımının marşlar çaldığı ve Türk bayrağının açıldığı yürüyüş, Milli İrade Meydanı’nda tamamlandı.

 

Yürüyüşe Vali Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Garnizon Komutanı Abdullah Çerçi, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki ve daire amirleri ile binlerce vatandaş katıldı.

 

Demokrasi nöbeti tutuldu

 

Milli İrade Meydanı’nda sabaha kadar devam eden demokrasi nöbetinde Artvin Valisi Ömer Doğnay eşi Esma Doğanay Hanımefendi, Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Cengiz Çerçi, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Müftüsü Kemal Uçkun, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş bir araya geldi.

 

Ellerindeki Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, önce saygı duruşunda bulundu, ardından da İstiklal Marşı’nı okudu.

 

Artvin Valiliğince İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde oluşturulan ‘Livane Mehteran Takımının’ gösterisi sunuldu.

 

Program, Kur’an-ı Kerim okuma yaraşması Türkiye Birincisi Alpcan Çelik’in, şehitler için Kur’an-ı Kerim okunmasının ve İl Müftümüz Sayın Kemal Uçkun’un dua ettirmesiyle devam etti.

 

Artvin Belediyesi Tasavvuf Musikisi korosunun dinletisi sonrası konuşan Artvin Valisi Ömer Doğanay,15 Temmuz darbe teşebbüsü Cumhuriyet tarihinin en sinsi, en alçak ve en kanlı bir teşebbüsü olarak tarihe kara bir leke olarak geçtiğini söyledi.

 

Doğanay,  halan 15 Temmuz gerçeğini görmeyenler olduğunu ifade ederek bu insanları anlamanın mümkün olmadığını söyledi.

 

Doğanay “15 Temmuz gecesi mekanizma harekete geçti artık Recep Tayip Erdoğan yok diyenler şuan yoklar ama Sayın Cumhurbaşkanımız ve siz değerli halkımız, vatanımız milletimiz burada. 15 Temmuz’dan ciddi dersler almalıyız. Bizim Kur’an’dan ve peygamberimizin bize bıraktığı sünnetten başka ölçümüz yok. Bu ölçülerimize sahip çıkmazsak bizim başımıza daha çok FETÖ’ler iş açar” diye konuştu.

 

Türk halkının, 15 Temmuz gecesi korkusuzca meydanlara çıkıp vatan için, bayrak için ve istiklal için seve seve ölüme gittiğini belirten Doğanay, bunun dünyada bir emsalinin daha olmadığını söyleyerek konuşmasını tamamladı.

 

Programda, 15 Temmuz şehidi Emniyet Müdürü Dursun Acar’ın babası Nebi Acar’ın konuşması ise alandaki herkesi ağlattı.

 

Artvin Valiliğince hazırlanan ve yaklaşık 40 dakikalık 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Zaferi video gösterisi dev ekranlardan katılımcılara izlettirildi.

 

Daha sonra programda, tüm Türkiye’de sela okunması ve Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla demokrasi nöbetinin başlamasının gösterildiği video dev ekranlardan izlendi.

 

Şair Hasan Saka’nın 15 Temmuz Şehitleri, Demokrasi ve Milli Birlik Günün temalı sunumun ardından program sabah saatlerine kadar sürdü.

 

Öte yandan program boyunca vatandaşlara kavurma, pilav ve tatlı ikramında bulunuldu.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA