Müftülük Haberler

Bartın Müftülüğü İşitme Engellilere umre ödüllü bilgi yarışması

Bartın Müftülüğü İşitme Engellilere umre ödüllü bilgi yarışması
Bu haber 11 Temmuz 2017 - 19:23 'de eklendi

İşitme Engellilere umre ödüllü bilgi yarışması Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından işitme engellilere yönelik olarak Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması düzenlenmektedir. Yarışmaya son başvuru tarihi 11 Ağustos 2017 olacaktır.

Bu bağlamda: “Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” işitme engelliler arasından yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nca belirlenen kontenjan gereği yarışmaya Bartın İlimizden bir kişi umreye gitmeye hak kazanacaktır.

Yarışmada Dikkat Edilecek Hususlar:   

-Yarışma, Kur’an Kursları/Yaz Kuran Kursları/MEB öğrencisi veya mezunları arasında yapılacaktır.

-Yarışmaya son başvuru tarihi 11 Ağustos 2017 tarihi olacaktır. Yarışma son başvuru tarihi sonrası iki hafta içerisinde gerçekleştirilecektir.

-Yarışma komisyonu il müftülüğü tarafından engelli koordinatörleri, MEB ve ilgili kamu kurum kuruluşlarından temsilci alınarak oluşturulacaktır.

-Komisyonda işaret dili bilen en az bir kişi olmasına dikkat edilecektir.

-Yarışma, Kur’an ve Temel Dini Bilgiler alanında olacaktır. Kaynaklar; Kur’an-ı Kerîm, Seyfettin Yazıcı/Temel Dini Bilgiler kitabı ve işaret dili ile çekilmiş Diyanet TV/Sessiz videolarından http://www.diyanet.tv/sessiz/ oluşacaktır.

-Yarışmada Kur’an-ı Kerîm, temel dini bilgiler, Peygamber Efendimizin hayatı konularından yazılı/işaret dili ile sorular sorulacaktır.

-Seçimler esnasında katılımcının umre ibadetini yerine getirebilecek fiziksel ve ruhsal açıdan yeterli sağlık imkanının olmasına dikkat edilecektir.

-Umre ödülü yarışması  THY ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek, iki kurumun uygun gördüğü tarihte planlanacaktır. Yarışmayı kazananların kendilerine belirtilen tarihler dışında alternatif bir tarih belirlemesi veya başka bir hak talep etmesi mümkün olmayacaktır.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA