Müftülük Haberler

Bartın Müftülüğü Yaz Kur'an Kursu Yarışmaları

Bartın Müftülüğü Yaz Kur'an Kursu Yarışmaları
Bu haber 08 Temmuz 2017 - 10:15 'de eklendi

Yaz Kur'an Kursu Yarışmaları

Yaz Kur’an Kurslarımızda öğrenim görmekte olan kız ve erkek öğrenciler arasında ayrı ayrı olacak şekilde Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler yarışması düzenlenecektir.

Yarışmaya 2017 yılı yaz Kur’an kurslarında (DİBBYS/EHYS) kaydı bulunan 10-15 yaş arası istekli öğrenciler katılabilecektir.

 

Yarışma Soruları:

“Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum” kitabı, Tecvit Kuralları, Namaz Duaları, Sübhaneke, Tahiyyat, Salli-Barik, Rabbena Atina-Rabbenağfirli, Kunut Duaları ve meali, Duha-Nas arasında bulunan sureler, Fil Suresi– Nas sûresi arasında yer alan sûrelerin mealinden seçilecektir.

YARIŞMANIN SAFAHATI

Yarışmaya katılacak öğrenci EK-4 formu doldurarak sizlere teslim edecek, EK-4 formu doldurarak müracaat eden öğrenciler arasından Kurs birincisi sözlü veya yazılı/test usulüyle 19 TEMMUZ ÇARŞAMBA gününe kadar belirlenecek, Belirlenmiş olan kurs birincisinin bilgileri EK-5 forma doldurularak Müftülüğe teslim edilecektir.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA