Batman Il Müftülüğümüzce Evden Kur’an Eğitimleri Devam...

Batman Il Müftülüğümüzce Evden Kur'an Eğitimleri Devam Ediyor.

batman il müftülüğümüzce evden kur'an eğitimleri devam ediyor.

13 Ocak 2021 - 10:15

Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan, "Haydi Türkiye, Evden Kur'an Öğrenmeye" projesi kapsamında il ve ilçe müftülükleri koordinesinde vatandaşlar evlerinden Kur'an-ı Kerim derslerine katılıyor.

Bu kapsamda Batman İl Müftülüğümüzce düzenlenen uzaktan Kur’an-ı Kerim dersleri ile vatandaşlar Kur’an okumayı öğreniyor.

Batman İl Müftülüğümüzce din görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticileri  tarafından verilen çevrimiçi canlı derslerde vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim öğrenebilmek için gayret ediyor.

Uzaktan Kur'an-ı Kerim Eğitimi Programı kapsamında Batman İl Müftülüğümüz tarafından erkek ve bayan öğreticilerimiz tarafından yaş kategorileri de dikkate alınarak ayrı ayrı sınıflar halinde günde 2 saat haftada üç gün şeklinde dersler verilmektedir. 4-17 Ocak 2021 tarihleri arasında ikinci grup için başvuruların alınacağını ve 11 Ocak- 7 Mart 2021 tarihleri arasında derslerin gerçekleştirileceğini belirten Batman İl Müftümüz Turgut ERHAN, "Hocalarımıza ve müracaat ederek bu eğitimden yararlanan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Hedefimiz ikinci tur başvurularında müracaat sayısının daha da artıp daha fazla kardeşimizin bu eğitimden istifade etmesini sağlamaktır." dedi


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da Ilçe Müftüleri Toplantısı Haliliye Ilçe Müftülüğünde Gerçekleştirildi
Şanlıurfa'da Ilçe Müftüleri Toplantısı Haliliye Ilçe...
Trabzon'da Hac Ve Umre Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Remzi Bircan’ın Katılımıyla Online Toplantı Düzenlendi
Trabzon'da Hac Ve Umre Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Remzi...