Müftülük Haberler

Besiktas Müftülüğü 2017 Yaz Kur'an Kursları başladı

Besiktas Müftülüğü 2017 Yaz Kur'an Kursları başladı
Bu haber 24 Haziran 2017 - 19:04 'de eklendi

2017 Yaz Kur'an Kursları başladı

2017 Yaz Kur’an Kursları başladı. Beşiktaş ilçemizdeki Camiler ve Kur’an Kurslarında hizmet devam etmektedir.

Başkanlığımızca düzenlenen "Yaz Kur’an Kursları" bu yıl 12 Haziran 2017 tarihinde başlayacaktır.

Sınıflar oluşturulurken öğrencilerin yaş farklılıkları göz önünde bulundurulacaktır. Eğitim-öğretim ortamı, öğretici vb. şartların uygun olması durumunda yaş grupları dikkate alınarak öğrencilerin birlikte eğitim-öğretim görmeleri sağlanacaktır.

Sınıflar oluşturulurken öğrencilerin bilgi seviyeleri göz önünde bulundurulacaktır. Buna göre; imam-hatip lisesine devam eden öğrenciler ile örgün eğitimde seçmeli Kur’an-ı Kerim, Hz. Peygamberin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini alan öğrencilerin hazırbulunuşlukları dikkate alınarak kur sistemine uygun olarak eğitim görmeleri sağlanacaktır.

Müftülükler, il/ilçe milli eğitim müdürlükleri ve belediyeler ile yaz Kur’an kursu düzenlenen saatlerde başka bir etkinlik düzenlenmemesi hususunu mütalaa ederek konuyla ilgili ortak çalışmalar yapacaktır.

Yaz Kur’an kursu eğitimlerinde öğrencilerin istek ve talepleri dikkate alınacak, sabah saatlerinde kursa gelemeyen öğrenciler için öğlenden sonra kurs açılacaktır.

Yaz Kur’an kurslarının hedef kitlesini çocuk ve gençler oluşturmaktadır. Bununla birlikte yetişkinlerden (30 yaş ve üzeri) kışın Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrenme imkânı bulamayıp yazın eğitim almak isteyenler de yaz Kur’an kurslarına kayıt edilebilmektedir.

2017 YILI YAZ KUR’AN KURSLARI UYGULAMA ESASLARI

I. DÖNEM KAYITLARI  01 Haziran – 18 Haziran 2017

I. DÖNEM                    12 Haziran – 7 Temmuz 2017

BAYRAM TATİLİ 26 Haziran – 02 Temmuz 2017

II. DÖNEM KAYITLARI  03 Temmuz – 16 Temmuz 2017

II. DÖNEM                   10 Temmuz – 28 Temmuz 2017

 

III. DÖNEM KAYITLARI 24 Temmuz – 6 Ağustos 2017

III. DÖNEM                   31 Temmuz – 18 Ağustos 2017

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA