Müftülük Haberler

Bilecik Müftülüğü BİLECİK MÜFTÜLÜĞÜNDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMLARI

Bilecik Müftülüğü BİLECİK MÜFTÜLÜĞÜNDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMLARI
Bu haber 06 Temmuz 2017 - 19:37 'de eklendi

BİLECİK MÜFTÜLÜĞÜNDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMLARI

Bilecik İl Müftülüğü 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ni savuşturmamızın sene-i devriyesi münasebetiyle "Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Salâlara" şiarıyla çeşitli anma programları hazırladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan genelge çerçevesinde İl Müftülüğü tarafından yapılacak programlar;

1. Başkanlığımız öncülüğünde milletimizin katılımıyla "Şehitlerimiz İçin 100 Bin Hatim Okuyoruz" kampanyası başlatılmıştır. 

2. 14 Temmuz 2017 Cuma günü Cuma namazı öncesi tüm camilerimizde, bu toprakları vatan kıldığımız günden beri değerlerimiz uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizin ruhlarına ithafen düzenlenen "Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Programı" sonrasında İlimizde okunan 5000 hatm-i şerifin duası yapılacaktır.

3. 14 Temmuz 2017 Cuma günü için Diyanet İşleri Başkanlığınca özel olarak hazırlanan "hutbe" tüm camilerde ve mescitlerde okutulacaktır.

4. 15 Temmuz sürecinin özellikle gelecek nesiller nezdinde bir ruha dönüştürülmesi amacıyla 14 Temmuz Cuma günü tüm yaz Kur’an Kurslarımızda öğrenci ve velilerin katılımıyla;  Salâ Dinletisi, Kur’an-ı Kerim (Yasin) Tilaveti, DİB 15 Temmuz Belgeseli, Tesbihât, Kaside/Ezgi/İlahi, Şiir Dinletisi, Tesbihât (Tekbir, tehlil, salât-ü selâm) ve duaların okunacağı "Şehitlerimizi Anma Özel Programı" gerçekleştirilecektir.

5. 15 Temmuz 2017 gecesi cami ve minarelerin ışıkları sabah namazına kadar açık tutulacaktır.

6. 15 Temmuz 2017 Cumartesi gününü 16 Temmuz 2017 Pazar gününe bağlayan gece saat 00.13’te başta ilimiz olmak üzere ilçe, belde ve köylerimizin camilerimizde eşzamanlı olarak salâlar okunacaktır.

7. Mahya asma imkânı bulunan camiler: "Şehitlerimize Rahmet Olsun, Birliğimiz Daim Olsun!", "Şehitlerimize Rahmet Olsun, Kardeşliğimiz Daim Olsun!", "Birliğimiz ve Kardeşliğimiz Daim Olsun!" ünlemlerini mahyalarda kullanabileceklerdir.

8. 14-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında, şehit yakınları ve gaziler ziyaret edilecektir.

9. 14-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında "15 Temmuz, Din ve Değerlerimiz" başlığıyla paneller düzenlenecektir.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA