Müftülük Haberler

Bilecik Müftülüğü YENİ BİLECİK VALİSİ TAHİR BÜYÜKAKIN GÖREVE BAŞLADI

Bilecik Müftülüğü YENİ BİLECİK VALİSİ TAHİR BÜYÜKAKIN GÖREVE BAŞLADI
Bu haber 03 Temmuz 2017 - 21:16 'de eklendi

YENİ BİLECİK VALİSİ TAHİR BÜYÜKAKIN GÖREVE BAŞLADI

YENİ BİLECİK VALİSİ TAHİR BÜYÜKAKIN GÖREVE BAŞLADI

Vali Büyükakın için Bilecik Valiliği önünde tören düzenlendi. Törene, Vali Vekili Hıdır Kahveci, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hacı Mehmet İnce, İl Müftüsü Necati Akkuş,İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler, vali yardımcıları, kaymakamlar, daire müdürleri, valilik personeli ile muhtarlar katıldı.

Vali Tahir Büyükakın atanarak geldiği Bilecik’te kendimi adayarak çalışacağım diyerek başladığı konuşmasında şunları kaydetti;

“Son valiler kararnamesi ile atanmış olduğum Bilecik Valiliği görevine bugün itibariyle başlamış bulunuyorum.

Şüphesiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümetinin ildeki en yüksek temsil makamı olan Valilik görevi benim için son derece onurlu ve kutsal bir görevdir.

Bu kutsal görevi kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bilecik’te yapacak olmak ise başlı başına bir onur ve kıvanç kaynağıdır.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere, beni bu göreve layık gören devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyor, yüce milletimize ve büyük devletimize layıkıyla hizmet etme gücü ve ferasetini bizlere ziyadesiyle vermesini yüce Allahtan niyaz ediyorum.

Buradan tüm Bilecikli hemşerilerime sesleniyorum: Atanarak geldim ama kendimi adayarak çalışacağım. Pazara kadar değil mezara kadar kalacak gibi; bir evladınız, bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz, bir amcanız gibi tüm gücümle Bilecik halkı için hizmet edeceğime namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum.

Biz millete efendilik etmeye gelmedik. Biz gücünün üstünde hiçbir güç olmayan bu aziz millete hizmet etmeye geldik.

Şeyh Edebali hazretleri, Osman Gazi’ye nasihatnamesinde hizmet anlayışımızı en veciz şekilde ortaya koymuştur.

Her kademedeki yönetici arkadaşlarıma ve tüm kamu görevlilerine ilk emrim, Şeyh Edebali hazretlerinin nasihatlarına sıkı sıkıya bağlı kalarak hizmet etmeleridir.

Değerli çalışma arkadaşlarım,

Devlet halk için vardır. Halkın güvenliği, huzuru ve refahı için vardır devlet. Meşruiyetimizin kaynağı doğrudan milletin kendisidir. Varlık sebebimiz millettir. Milletin rızasıdır.

Değerli arkadaşlar,

Bu ilde tek bir garip aç uyumayacak; tek bir yetim kendini sahipsiz hissetmeyecek; gecenin ayazında sokakta kimse kalmayacak; kimsesizlerin kimsesi olacağız, onları devletin şefkat kanatlarının altında koruyacağız.

Devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğimize ve anayasamızın temel değerlerine kasteden dahili hainlere ve harici düşmanlara karşı ise demir bir yumruk gibi olacak, yılmadan mücadele edeceğiz.

Bu anlayış doğrultusunda yüce milletimizin hizmetinde olacağınızdan hiç kuşkum yoktur.

 

“Ulaşılabilir olmak yönetimde en fazla önemsediğim hususlardan biridir”

Değerli çalışma arkadaşlarım,

Ulaşılabilir olmak yönetimde en fazla önemsediğim hususlardan biridir. Bu konuya azami hassasiyet göstermenizi bekliyorum.

Ben daha önce görev yaptığım Kocaeli’de cep telefon numaramı twitter adresimden paylaştım. Hemşerilerime sadece ve gerçekten acil durumlarda ve şayet yetkili mercilere ulaşamıyorlarsa beni arayabileceklerini söyledim. Bu süre zarfında sadece ve sadece 5 arama aldım. İnanın tek bir kişi bile gereksiz yere aramadı. Burada da aynısını yapacağım.

Gerçekten acil bir durum varsa ve yetkili mercilere ulaşamıyor iseler tüm Bilecikli hemşehrilerim 0 532 572 11 11 numaralı telefondan 7 gün 24 saat arayabilirler.

“Gayret bizden, yardım Allah’tandır.”

Son olarak başta Sayın Süleyman Elban olmak üzere, Bilecik’e emeği geçmiş tüm Valilerimize ve diğer kamu görevlilerine teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Gayret bizden, yardım Allah’tandır. Rabbim kuruluş ve kurtuluşun şehri Bilecik’te hayırlı hizmetler yapmayı ve halkın rızasını kazanmayı nasip etsin.”

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA