Müftülük Haberler

Bitlis Müftülüğü Hacı Adaylarına Seminer Verildi

Bitlis Müftülüğü Hacı Adaylarına Seminer Verildi
Bu haber 11 Temmuz 2017 - 19:23 'de eklendi

Hacı Adaylarına Seminer Verildi

Bitlis  İl Müftülüğü 2017 yılında Hacca gidecek olan yaklaşık 250 hacı adayına ve hacda görev alacak olan  görevlilere yönelik 10/07/20107 tarihinde Bitlis İl müftülüğü Konferans Salonunda bir toplantı düzenledi. Toplantının açılışı, Hac ve Umre Şube Müdürümüz Kadir Demir’in Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra İl Müftümüz Mehmet Feysal Geylani  Hacı adaylarına, kutsal yolculuğa çıkmadan  önce manen ve zihnen hazırlanmaları gerektiği, kutsal mekanlarda her anı değerlendirmelerinin önemini ifade ederek, haccın bütün Müslümanlar için evrensel bir kardeşlik kongresi olduğunu hatırlatarak, Müslüman kimliğini en güzel şekilde temsil etmemiz gerektiğini tekraren hatırlatmak istiyorum dedi. Bu kutsal mekanda hiç kimsenin incitilmemesi, orada her güzel davranışın bir ibadet olduğunu bilinmesi ve buna göre davranılması çok önemlidir dedi. Bütün hacı adaylarının salimen gidip gelmeleri niyazında bulundu.

İl Müftü Yardımcımız Ramazan ÇİFTÇİ de Hacı adaylarına hac kavramları ve hacda en çok yapılan yanlışlıklar konusunda uyarılarda bulundu. Daha sonra il Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Doktorlar tarafından genel sağlık konularında hacı adaylarına bilgiler verildi. Kutsal yolculuk öncesi hacı adaylarına menenjit aşısı yapıldı.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA