Müftülük Haberler

Çanakkale Müftülüğü RAMAZAN AYI SON CUMA NAMAZI

Çanakkale Müftülüğü RAMAZAN AYI SON CUMA NAMAZI
Bu haber 26 Haziran 2017 - 20:13 'de eklendi

RAMAZAN AYI SON CUMA NAMAZI

İlimiz Müftüsü Arif GÖKCE; 23/06/2017 Cuma günü Cuma Vaazını Merkez Şehitler Camiinden cemaatimize vermiştir. Cuma vaazında Ramazan Ayının Faziletlerinden, Namazın Anlam ve gerekliliğinden bahseden Sayın GÖKCE kısaca şunları kaydetti.

“Aziz müminler!

İşyerlerinde çalışan kardeşlerimiz var, havada karada, denizde çalışan kardeşlerimiz var, ama rızkı veren Allah´tır. Vakit geldiğinde işini bırakacaksın namazını eda edeceksin. Peygamber Efendimiz (S.A.V.) savaş esnasında dahi namazın eda etmekten geri durmamıştır. Öyle ki savaş esnasında nöbetleşe namaz eda edilmiş, bir kısım sahabi ise savaşa devam etmişlerdir. Ama namazdan asla fedakârlıkta bulunmamışlardır. Şehirlerarası yolculuklarda hep görürsünüz… Namazı kılalım öyle yola çıkalım dersiniz, hemen karşılık verirler… beyefendi namazını oturduğun yerden kıl veya kazaya bırak. İşte Aziz cemaat bu olmamalı, asıl olan namazı bırakmamaktır. Allah bizleri namazlarını bırakmayanlardan eylesin…

Cumadan cumaya bayramdan bayrama namaza ara vermek de olmaz. Namazımızı devamlı kılmalıyız. Bakın ne güzel, ramazanda namazlarımızı kılmaya alıştık, cemaate alıştık bunları devam ettirmek lazım. Ayrıca namazın yanında, ramazan ayında eda ettiğimiz oruç gibi, sadaka gibi, günahtan uzak durma gibi fazilet ve ibadetleri de ramazan ayından sonrada devam ettirmek bizleri için çok önemli. Allah her günümüzü ramazan ayında olduğu gibi faziletli ve bereketli geçirmeyi nasip eylesin…” dedi.

İl Müftüsü Arif GÖKCE, Vaazının ardından cemaatimize Cuma Namazını kıldırarak dua etmiştir.

"Kolaylaştırınız! Zorlaştırmayınız! Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz! Birbirinizle anlaşın, iyi geçinin, ihtilâfa düşmeyin!”Buharî, 3:72. “Ölüm gelinceye kadar Rabbine ibadet et” Hicr, 15/99. “Allah’a en sevimli gelen amel, az da olsa devamlı olandır.” Buhâri, Rikâk, 18  

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA