Müftülük Haberler

Çorum Müftülüğü Beytepe Camiinde Ensar-Muhacir Kardeşliği

Çorum Müftülüğü Beytepe Camiinde Ensar-Muhacir Kardeşliği
Bu haber 28 Haziran 2017 - 19:23 'de eklendi

Beytepe Camiinde Ensar-Muhacir Kardeşliği

Beytepe Camii Yaz Kuran Kursu öğrencileri, Ramazan Ayı’nda örnek bir yardım çalışması gerçekleştirdiler.

Mahallelerindeki ihtiyaç sahibi mülteci ailelere yardım için kampanya düzenleyen öğrenciler, velilerinin desteğiyle 100 adet gıda paketi hazırladılar.

‘Veren el ile alan eli buluşturuyoruz’ sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında hazırlanan hediye paketleri beytepe camiinde öğle namazını müteakiben gerçekleşen programla ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Beytepe Camii’nde gerçekleşen programa İl Müftümüz Dr. Ahmet Akın, Müftü Yardımcımız Abdullah Pamuklu, cami cemaati ve öğrenciler ile velileri katıldı.

‘YARDIMLAŞMA BİLİNCİNİ YAYMAYI AMAÇLIYORUZ’

Beytepe Camii İmam Hatibi Osman Arar’la birlikte kampanya hakkında bilgi veren Müezzin Rıfat Sert, hediye edilen kumanya paketlerinin içeriğinin öğrenciler tarafından hazırlandığını söyledi.

Mübarek gün ve gecelerde yetim sponsorluğu çalışması da yaptıklarını hatırlatan Rıfat Sert, “Çocuklarımızın hayır ve hasenat duygularını geliştirmek için geleneksel olarak düzenlediğimiz kampanya ile Kadir Gecesi’nde muhtaç ailelerin sofraları şenlendi” dedi.

Rahmet ayı Ramazan’da yardımlaşma bilincini yaymayı amaçlıyoruz diyen Sert, “Peygamberimizin ‘Veren el, alan elden hayırlıdır’ hadisini kendimize düstur edindik. Ramazan Ayı’nda mahallemizdeki ihtiyaç sahipleri için gıda paketi hazırlayıp dağıtmaya karar verdik. Paketlerin tamamını öğrencilerimiz hazırladı. Gıda malzemelerini itina ile paketleyen öğrencilerimiz, hediyelerini bizzat kendileri teslim ettiler. Böylece hayır kampanyasının her aşamasında görev alarak Ramazan Ayı’nda yardımlaşmanın sevincini yaşadılar” diye konuştu.

İL MÜFTÜMÜZ’DEN TEBRİK ve TEŞEKKÜR

Ramazan’ın infak ayı olduğunu vurgulayan İl Müftümüz Dr. Ahmet Akın ise ensar ve muhacir kardeşliği açısından örnek gösterdiği yardım organizasyonuna destek veren ve emeği geçenlere teşekkür etti.

“Hayır yaparken ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi de incitmeyelim” uyarısında bulunan İl Müftümüz Akın, “Allah, hayır sahiplerinden ve emeği geçenlerden razı olsun” diyerek duyarlılıklarından dolayı öğrencileri kutladı.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA