Müftülük Haberler

Çorum Müftülüğü İl Müftümüz ve Heyeti Sungurlu Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu Binasını İnceledi

Çorum Müftülüğü İl Müftümüz ve Heyeti Sungurlu Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu Binasını İnceledi
Bu haber 05 Temmuz 2017 - 7:32 'de eklendi

İl Müftümüz ve Heyeti Sungurlu Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu Binasını İnceledi

Çorum İl Müftümüz Dr. Ahmet Akın, Sungurlu’da yeni açılacak olan Şehit Yavuz Selim Karaman Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu binasında incelemelerde bulundu.

İl Müftümüz Dr. Ahmet Akın’ın Şehit Yavuz Selim Karaman Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu binasında yaptığı incelemelerde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Çorum Müftü Yardımcımız Abdullah Pamuklu, Sungurlu İlçe Müftü Vekili Servet Çelik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Çoban eşlik etti.

İl Müftümüz Akın, Sungurlu´da Hafızlık Projesi kapsamında açılacak olan okul binasının  projeye çok uygun olduğunu, İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile  birlikte bu okulu 2017 -2018 eğitim öğretim yılına hazır hale getirmek için çalışmaların  hız kesmeden devam  ettiğini, ayrıca Çorum Müftülüğü olarak  okulun açılışına her zaman destek olacaklarını da ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Kur’an-ı Kerim-i ezberlemiş, onun mesajlarını almış yarının yöneticilerini, mimarlarını, mühendislerini, sosyologlarını, eğitimcilerini, fenni ilimlerle birlikte, manevi ilmini almış iki yönü gelişmiş nesiller yetiştirmeyi amaçlayan proje olduğunu söyledi.

Eryiğit, bu okulda öğrenim görecek öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerinin de düşünüldüğü “Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme” projesi kapsamında ortaokul süresince diğer derslerin yanında “Hafızlık” eğitimi alacak öğrencilerin derslerindeki başarılarını arttırmak amacıyla çeşitli çalışmalar yapılacağı kaydetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Eryiğit, Çorum Müftümüz Dr. Ahmet Akın’a, Sungurlu Müftü Vekili Servet Çelik’e, Çorum Müftü Yardımcımız Abdullah Pamuklu’ya teşekkür ederek  "Hep beraber Şehit Yavuz Selim Karaman Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu açmanın mutluluğunu yaşayacağız" dedi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA