Müftülük Haberler

Çorum Müftülüğü Kadir Gecesinde Camiler Doldu Taştı

Çorum Müftülüğü Kadir Gecesinde Camiler Doldu Taştı
Bu haber 28 Haziran 2017 - 19:23 'de eklendi

Kadir Gecesinde Camiler Doldu Taştı

Kur’an-ı Kerim’de ‘Bin aydan daha hayırlı’ olduğu bildirilen Kadir Gecesi’nde Çorumlular camilere akın etti. Af ve mağfiretin dilendiği gecede genç-yaşlı, kadın-erkek herkes camilere koştu.

Kandil gecelerinin gözde mekanları arasında yer alan Ulucamii ve Akşemseddin Camii’nde yer bulamayan cemaat cami bahçelerinde saf tuttu. Teravih namazında ibadet aşkıyla secdeye giden Çorumlular, kutlu gecede İslâm âleminin birlik ve dirliği için dua ettiler.

KADİR GECESİ’NİN FAZİLETİNİ ANLATTI

Ulucamii kürsüsünden Çorumlular’a seslenen İl Müftümüz Dr. Ahmet Akın, tüm inananların Kadir Gecesi’ni tebrik etti.

Kadir Gecesi’nin fazileti hakkında bilgiler veren İl Müftümüz, yaptığı dua ile konuşmasını tamamladı.

Kuran-ı Kerim tilaveti, ilahi ve kasidelerle manevi bir ziyafete dönüşen gecede, teravihin ardından tespih namazı kılınarak ‘Sakal-ı Şerif’ ziyarete açıldı.

Öte yandan Kadir Gecesi’ni idrak etmek için Ulucamii ve Akşemseddin Camii gibi mekanları tercih eden vatandaşlara Çorum Belediyesi tarafından lokum dağıtıldı.

Kadir Gecesi’nde camilere akın eden vatandaşlar hep bir ağızdan niyazda bulunurken yapılan dualara ‘âmin’ diyerek eşlik ettiler.

ELLER SEMAYA AÇILDI

Kadir Gecesi’nde Çorum’un dört bir yanındaki camilere akın eden vatandaşlar, ellerini dua için semaya kaldırdılar. Gözyaşları içinde af ve mağfiret dileyen müslümanlar, sabahın ilk ışıklarına kadar Kur’an okuyup geceyi ibadetle geçirmeye gayret ettiler.

Çorum İl Müftülüğümüz, İslam’da en kutsal ve fazileti en fazla olan gece olarak bilinen Kadir Gecesi’nde pek çok camiyi sabaha kadar ibadete açık tuttu. Camilerde ibadet eden vatandaşlar Kur’anı Kerim’in indirildiği gecede sunulan manevi ziyafete ortak oldular. Kadir Gecesi’ni evlerinde geçirenler ise televizyonlarda yayınlanan mevlid programlarını takip ettiler.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA