Müftülük Haberler

Diyanet 4-6 yaş Kurslarını genişletiyor ilk olarak öğretici…

Diyanet 4-6 yaş Kurslarını genişletiyor ilk olarak öğretici…
Bu haber 13 Kasım 2017 - 19:03 'de eklendi

Diyanet’in din eğitimi programlarından en yenisi olan 4-6 yas kuran kurslarına yoğunluk verecek daha önce bazı üniversiteler tarafından sağlanan sertifikalar konususunda ise bazı anlaşmalarla öğreticilere sertifika aldırılacak. işte detaylar

80 bin öğrencimiz var!

Erbaş, 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarını çok önemsediklerini belirterek, “80 bin öğrencimiz var ama yeterli değil. Talepleri karşılayabilsek şu anda yüz binlerce öğrencimiz olması gerekiyor şeklinde ve öğreticilerle ilgili  acıklamalarda bulundu.

Ülkemiz sartlarında 80 bin öğrenci iyi ama gercekten de az bizde diyanetin bu konudaki potansiyelini tam anlamıyla kullamasını istiyoruz. genel cercevede gezdiğimiz kurslarda eğitim kalitesi gercekten cok iyi bu konuda müftülüklerede büyük rol düşüyor.

“4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğreticileri sertifika alacak”

Öğrenci sayısı az ve öğrenci sayımızı coğaltacağız ama   bunun için öğretici yetiştirmemiz gerekiyor.” dedi.

Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı ve bazı üniversitelerle iş birliği yaparak sertifika programları açacaklarını bildiren Erbaş, o sertifikayı alan öğreticinin 4-6 yaş grubu Kur’an kursunda görevlendirileceğini söyledi.

Adaylara büyük rol düşüyor?

4-6 yas ile ilgili görsel sonucu

Binlerce üniversite mezunu ve imam hatip mezunu kuran kursu öğretici adayları kendilerini geliştirmeli gelecekteki anaokullarının büyük bölümü 4-6 yas olacağını tahmin ediyoruz. cocuk eğitimi konusunda kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. bu konuyu sürekli gündeme getireceğiz. sizlerdede yukarı cıkıp ok işaretinin oradan sayfamızı beğenmeyenlerin sayfamızı beğenerek bizleri desteklemenizi bekliyoruz. ayrıca haberlerimizi paylasırsanız bir nebze bizlere bu haberlerin getirilmesi konusunda destek cıkmış olursunuz tesekkurler.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA