Duzce’de Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz Projesi

Duzce'de Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz Projesi

camiyi seviyoruz namazla buluşuyoruz projesi

14 Ocak 2020 - 12:26

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, “Okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak” amacıyla 18.01.2020-01.02.2020 tarihleri arasında uygulanacak “CAMİYİ SEVİYORUZ NAMAZLA BULUŞUYORUZ” adlı program hazırlandı.
Ödüllü olan programa öğrencilerin yarıyıl tatilinde cami görevlilerine gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Öğrenciler kayıtlı olduğu camiye günde beş vakit namaza gelerek ve ezber yaparak puan kazanacak. Puan sistemine göre öğrenci sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan, Ezberlenen her sure ve dua başına 50 puan, Çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan almaya hak kazanacak. Okul düzeylerine göre kategorize edilen öğrenciler aldıkları en yüksek puana göre sıralanacak. Birinci, ikinci ve üçüncü olan çocuklara mahalli imkânlarla ailelerin de katılacağı programda ödül verilecektir.
18 Ocak 2020 tarihi itibariyle başlayan “CAMİYİ SEVİYORUZ NAMAZLA BULUŞUYORUZ” programı 01 Şubat 2020 tarihinde son bulacak. 02 Şubat 2020 tarihinde kayıtlı bulundukları camide ödülleri verilecektir.

"Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz" Bilgi Notu ve FORMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bilecik'de 2020 Yılı ıı. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı Yapıldı
Bilecik'de 2020 Yılı ıı. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı...
Türkiye Diyanet Vakfı Konya şubesi Ve Mehir Vakfından Suriye’ye Giyim Yardımı
Türkiye Diyanet Vakfı Konya şubesi Ve Mehir Vakfından Suriye’ye...