Duzce’de Il Müftümüz Hüseyin Can Emekliye Ayrıldı.

Duzce'de Il Müftümüz Hüseyin Can Emekliye Ayrıldı.

il müftümüz hüseyin can emekliye ayrıldı.

31 Ocak 2020 - 12:26

İl Müftümüz Hüseyin Can, uzun süre görev yaptığı meslek hayatına Düzce ilimizde son noktayı koydu.
Yaş haddi dolayısıyla emekli ayrılan İl Müftümüz Hüseyin Can onuruna Vefa ve Veda Programı düzenlendi.
31.01.2020 tarihi itibariyle 65 yaşını doldurduğundan emekliliği hak eden Müftü Hüseyin Can, düzenlenen program ile vedasını yaptı.
Müftülük Konferans Salonunda düzenlenen Vefa ve Vefa Programına Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, protokol üyeleri, bölge il müftüleri, İlçe müftüleri, din görevlileri, müftülük personeli ve davetliler katıldı.
Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Müftü Hüseyin Can’ın Düzce Müftüsü olarak gerçekleştirdiği hizmetleri anlatan bir video izlendi.
Programda Müftü Hüseyin Can duygu yüklü veda konuşması yaptı. Düzce Müftülüğünde mutlu ve huzurlu bir şekilde görev yaptığını dile getiren Müftü Can,’’ “Her şeyin bir sonu var. İnsanoğlu fani bir dünyada yaşıyor. Bizim de hayatımızın bir sonu olacak. Elhamdülillah. Rabbimizin lütfettiği bugünlere geldik ve devletin öngördüğü şekilde emekliliğe dayandık. Bu akşam bu davetimize icabet ettiğiniz için Allah hepinizden razı olsun. Birlikte rahat, huzurlu ve verimli çalıştığım mesai arkadaşlarım ‘Allah’a ısmarladık, hakkınızı helal edin’ dedi.
Ardından Vali Dr. Zülkif Dağlı başarılı çalışmaları ve yapmış olduğu hizmetleri için Müftü Hüseyin Can’a teşekkür etti.
Program plaket ve hediye takdimlerinin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.
Müftümüz Sayın Hüseyin Can,
10.05.2018- 31.01.2020 tarihleri arasında Düzce İl Müftüsü olarak vermiş olduğunuz üstün gayret ve hizmetlerinizden ötürü teşekkürlerimizi sunar, emeklilik yaşamınızda aileniz ve tüm sevdiklerinizle birlikte sağlık ve mutluluklar dileriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de Diyanet Işleri Başkanı Erbaş: “86 Yıllık Hasret Sona Erdi”
Rize'de Diyanet Işleri Başkanı Erbaş: “86 Yıllık Hasret Sona...
Amasya'da Diyanet Işleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş Ilimizi Ziyaret Etti
Amasya'da Diyanet Işleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş Ilimizi...