Müftülük Haberler

Düzce Müftülüğü İlimizde Bayram Namazı Coşkusu

Düzce Müftülüğü İlimizde Bayram Namazı Coşkusu
Bu haber 05 Temmuz 2017 - 7:32 'de eklendi

İlimizde Bayram Namazı Coşkusu

İlimizde Ramazan bayramının ilk gününde, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Bayram Namazında camileriz doldu taştı.

Sabah saatlerinde özellikle Düzce Merkez ve Cedidiye Camii başta olmak üzere şehrimizin tüm camilerine gelen vatandaşlar bayramı bize dolu dolu yaşattılar. Bayram sabahında genç, yaşlı ve çocukların safları doldurması memnun ediciydi.

İl Müftümüz Selami Emen’in bayram vaazı verdiği Cedidiye Camiinde binlerce kişi hep birlikte Bayram Namazını için saf tuttu.

İl Müftümüz Emen Bayram Namazı öncesi yapmış olduğu vaazında; Bayramların sevinme ve sevindirme günleri olduğunu unutmamamız gerektiğini, bayramda dargınlıkların kırgınlıkların son bulması gerektiğini, imkanı olanların sılay-ı rahim yapmalarını, imkanı olmayanların da telefonla vs. ailesinin, dost ve akrabalarının bayramını kutlamalarını, onların hayır dualarını almalarını söyledi. “Bu günlerin sevinme ve sevindirme günleri olduğunu unutmayalım ve basit çıkarları, çekişmeleri, hırsları, anlamsız kırgınlıkları bir tarafa bırakıp, birlik olalım, sevgi, saygı, hoşgörü ve güzelliklerle dolu olan bayramlarımızda, gönül kapılarımızı sonuna kadar açıp, şefkatle, merhametle tüm mü’min kardeşlerimizin elinden tutmaya çalışmalıyız. Ramazan ayında kazanmış olduğumuz güzel hasletleri Ramazandan sonra da devam ettirelim. İbadetlerimizle, dualarımızla, söz ve davranışlarımızla bütün bir yılı Ramazanmış gibi geçirelim. Bugün bol bol tekbir getirelim, kendimiz, ailemiz, şehrimiz, vatanımız ve milletimiz için, dünyanın sükun bulması, dünyanın dört bir köşesinde akan kan ve göz yaşının son bulması için dualar edelim.” dedi.

İl Müftümüz vaazının devamında; Diyanet İşleri Başkanlığımızın 2017 yılı Ramazan ayı temasını “Üzerinde Her Canın Hakkı Var! Bu Ramazan ve Her Zaman” olarak belirlendiğini hatırlatarak, “Bu bağlamda devamlı bu duygu ve düşünce ile yaşamalıyız. Başta anne babamız olmak üzere, bütün akrabalarımızın, yetimlerin, muhtaçların, komşularımızın, arkadaşlarımızın, yolda kalmışların ve maiyetimizde olanların ayrıca diğer canlıların bizim üzerimizdeki haklarını unutmayalım. Bu duygu ve sorumluluk içerisinde hareket edelim.” dedi.

İl müftümüz vaazının sonunda, ilimiz, ülkemiz ve âlem-i İslam için cemaatle birlikte dua etti.

Bayram namazından sonra İl Müftümüz Emen cemaatle bayramlaştı.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA