Müftülük Haberler

Elazığ Müftülüğü EZANI GÜZEL OKUMA 1. BÖLGE FİNAL YARIŞMASI ELAZIĞ’DA YAPILDI

Elazığ Müftülüğü EZANI GÜZEL OKUMA 1. BÖLGE FİNAL YARIŞMASI ELAZIĞ’DA YAPILDI
Bu haber 03 Temmuz 2017 - 21:17 'de eklendi

EZANI GÜZEL OKUMA 1. BÖLGE FİNAL YARIŞMASI ELAZIĞ’DA YAPILDI

İzzetpaşa Camii’nde öğle namazı sonrası Müftülüğümüzün organizasyonunda gerçekleştirilen yarışmada 8 ilin birincileri bölge birincisi olmak için yarıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘2017 Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde 10 bölgede düzenlediği Ezanı Güzel Okuma Yarışması’nda 1. Bölge olarak belirlenen Elazığ’daki yarışmaya; Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Elazığ, Malatya, Mardin ve Şanlıurfa il birincileri iştirak etti.

5 kişilik komisyon önünde fonetik/diksiyon/tecvit, güzel okuma (eda), makam ve güzel ses üzerinden değerlendirmeye tabi tutulan yarışmacılar cemaate duygulu anlar yaşattı.

Yarışma sonunda Elazığ’ı temsil eden Mesudiye Camii Müezzin Kayyımı Hıdır Olcaş Uşşak ve Saba makamıyla okuduğu ezanla birinci oldu.

Yarışmada ikinciliği Gaziantep’ten Kadir Kestane üçüncülüğü ise Adıyaman’dan Yunus Olcay aldı.

Ezanı Güzel Okuma Bölge Yarışmasının ilimizde düzenlendiğini belirten Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya 8 tane yarışmacı farklı illerden aramızda bulunuyor. Diğer illerden ilimize gelen hocalarımıza hoşgeldiniz diyorum ve başarılar diliyorum.” dedi.

Yarışma sonunda dereceye giren yarışmacıları açıklayan değerlendirme komisyonu başkanı İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya:

“Yarışmada jüri olarak Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden, Harput Eğitim Merkezimizden ve İHL’den hocalarımız görev yaptı. Yarışmacı kardeşlerimizin hepsi bizim için birinci ama kural gereği birisini seçmek zorundaydık. Tabi bu kadar güzel ses arasından daha da güzel olanı seçmek cidden zordu. Çıkan sonuçları da küsuratlarla belirledik.” şeklinde konuştu.

On bölgenin birincileri 6 Ağustos tarihinde Gaziantep’te düzenlenecek Türkiye finaline katılma hakkı elde ederken, Türkiye finalinde ödül olarak birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye ise 3 bin TL ödül verilecek.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA