Müftülük Haberler

Elazığ Müftülüğü Ramazan Bayramı Mesajı

Elazığ Müftülüğü Ramazan Bayramı Mesajı
Bu haber 28 Haziran 2017 - 19:23 'de eklendi

Ramazan Bayramı Mesajı

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla.
İftarı, sahuru, teravihi, hatm-i şerifleri, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi, itikâfı, paylaşmanın canlı örneği fitre, fidye, keffaret, zekât ve bağışıyla meleki bir atmosferi birlikte yaşatan Allah’a hamd olsun. Mübarek ay; onbir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif evlerimize konuk oldu. Bizi eğitti. Bizleri Oruç mektebinden mezun etti. Biz oruç tutarken, orucun da bizi tutması temennisi ile güle güle ayların sonu diyoruz.Birlik ve beraberlik içinde, omuz omuza olduğumuz teravih namazlarındaki şuurun devamı temennisi ile güle güle rahmet ayı diyoruz. Ülkemiz ve İslam Dünyasında oynanan oyunların, haçlı kuşatmalarının, yerli ve yabancı piyonların farkında olarak güle güle gufran ayı diyoruz.
15 Temmuz hain darbe girişiminin arka planının farkında olarak, terör örgütlerinin güzel ülkemizde ekmek istedikleri ayrılık tohumlarının bilincini taşıyarak, özellikle bağımsızlığımız için taze bedenlerinizi seve seve feda eden 15 Temmuz şehitlerimizi, tüm şehitlerimizi, şehitlerimizin onlarca sembollerinden biri olan Fethi SEKİN’i yüce rahmetine tevdi ederek, güle güle Mübarek Ramazan diyorum.
Bu duygular içinde Mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, daha nice güzel ve mutlu günlere tüm İslam âlemi ve tüm insanlık âlemi ile kavuşmayı Rabbimden niyaz ederim.

                                                                                                        Yusuf SARIKAYA

                                                                                                          Elazığ İl Müftüsü

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA