Müftülük Haberler

Elazığ Müftülüğü Şehitlerimiz için 100 Bin Hatim…

Elazığ Müftülüğü Şehitlerimiz için 100 Bin Hatim…
Bu haber 15 Temmuz 2017 - 22:57 'de eklendi

Şehitlerimiz için 100 Bin Hatim…

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılında, verdiğimiz şehitlerimiz ve bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizin aziz ruhları için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Şehitlerimiz İçin 100 Bin Hatim Okuyoruz" kampanyasında İlimizde okunan 1500 hatim ile beraber Türkiye geneli 100 bin hatm-i şerifin duası, 14 Temmuz 2017 günü Cuma namazı öncesinde İzzetpaşa camiinde yapıldı.

Kur’an-ı Kerim, Tesbihat (Tekbir-Tehlil-Salat-ü Selam) ve Kasidelerin okunduğu Programa Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Emniyet Müdürü Doğan Cangül’de katıldı. Programın sonunda Müftü Yardımcımız Abdurrahim Aytaç hatim duası yaptı.

Ayrıca; Diyanet İşleri Başkanlığımızca özel olarak hazırlanan “Salâların Şahit Olduğu Direniş 15 Temmuz” adlı hutbe İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya tarafından okundu. Namazdan sonra Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Şubesince cemaate gül suyu ve lokum ikram edildi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA