Müftülük Haberler

Eskişehir Müftülüğü Şehit Fatih DALGIÇ’ın Kabri ve Evini Ziyaret

Eskişehir Müftülüğü Şehit Fatih DALGIÇ’ın Kabri ve Evini Ziyaret
Bu haber 13 Temmuz 2017 - 8:03 'de eklendi

Şehit Fatih DALGIÇ’ın Kabri ve Evini Ziyaret

Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programı; 15 Temmuz gecesi Türk demokrasisine yapılan darbe girişimi sırasında, Çengelköy Sabancı Polis Merkezi Amirliğinin askerler tarafından kuşatıldığı haberini alır almaz hemen Polis Merkezine koşan, ancak darbecilerin Çengelköy Karakol Amirliği önünde açtıkları ateş sonucu şehit olan Polis Memuru Fatih Dalgıç’ın Çifteler İlçesi Alikel mahallesinde ki kabrini ve evini Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI, Sayın Valimiz Özdemir ÇAKACAK, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Eskişehir Milletvekili Prof.Dr Emine Nur GÜNAY, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç,İl Müftümüz Bekir GEREK protokolün diğer üyeleri ile ziyaret etti.

Ziyarette yine din görevlilerimiz tarafından Kur’an-ı Kerim okundu ve İl Müftümüz Bekir GEREK tarafından dualar edildi.

15 Temmuz gecesinde şehit olan tüm şehitlerimizin ve bu cennet vatan uğruna şehit olarak bu toprakları bize vatan yapan ve vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlayan tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle şükranla yad ediyoruz. Ruhları şad olsun.

Programlar  Valiliğimizin himayelerinde İl Müftülüğümüz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile müşterek olarak gerçekleştirilmiştir.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA