Müftülük Haberler

Fahri Öğreticiler Hadi gözünüz aydın

Fahri Öğreticiler Hadi gözünüz aydın
Bu haber 07 Şubat 2018 - 20:27 'de eklendi

Diyanet işleri başkanlığı kuran kurslarında gecici görevle  hizmet vermeye calışan  fahri öğreticiler çalışma kosullarının iyileştirilmesi hususunu dile getirmekte sürekli çaba göstermektedirler. bununla iligli bir çok haber cıkmasına rağmen kadro verilmesi konu edinmedi. fakat çalışmalar ve hükümetle görüşmeler bu hususta devam etti. son zamanlarda vir cok acıklama yapılırken gündeme dair son gelişme şu şekilde yasandı.

Türk Diyanet Vakıf-Sen (TDVS) Adana Şube Başkanı Ayhan Arabacı, 8 yıldan buyana her toplantılarımızda hükümet ve diğer milletvekilleri ile  fedakârca görev yapan Geçici (Fahri) Kur’an Kursu öğreticilerinin mağduriyetlerini dile getirdik. Getirmeyede devam edeceğiz. Bu arkadaşlarımız iş güvencelerinin olmayışından, ücretlerinin düşüklüğünden, düşük yatan sigorta primlerinden dolayı büyük mağduriyetler yaşamaktaydılar.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Geçici (Fahri ) Kur’an Kursu Öğreticilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda başlatılan çalışmayı Türk Diyanet Vakıf-Sen sendikası olarak sonuna kadar destekliyoruz. En kısa sürede başlatılan bu çalışmanın sonuçlandırılmasını, meslektaşlarımıza iş güvencesi verilmesini, ücretlerinin iyileştirilmesi ve sigorta primlerinin tam yatırılmasını istiyoruz.
Başkan Arabacı,” üzere aldığım sevindirici haber beni ,teşkilatımı  ve fahri öğreticileri umutlandırdı. Aldığım bilgide;Bu gün Grup Toplantısına katılan Geçici Kur’an Kursu Öğreticileri birkez daha Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Görüşme imkanı buldular.. Ak Parti gurup toplantısına katılan fahri öğretici hocaların çocukları gurup toplantısında şiirler okudular, gurup toplantısından sonra Fahri Kuran Kursu Öğreticileri Cumhurbaşkanı ile görüşerek Sıkıntılarını Bir Bir Anlatma fırsatı buldular. Fahri öğreticileri dinleyen Cumhurbaşkanı Sizin İçin Bir Çalışma Yapılıyor Çalışmayı Hızlandırmak İçin Talimat Vereceğini Söyledi. Ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fahri Öğreticiler İle İlgili Çalışmanın Hızlandırmasını istedi. Fahri Öğreticiler ile Vekil İmamların talebi iş güvencesinin sağlandığı bir çalışma olmasıdır. Ayrıca kurumumuzda görev yapan vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlar ile ilgili bir çalışma yapılarak bu meslektaşlarımızın da dert ve sıkıntılarına kesin çözüm bulunmasını talep ediyoruz.”dedi

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA