Istanbul Müftülüğü Ve Türkiye Diyanet Vakfı Istanbul şubesi Işbirliğiyle Ihtiyaç Sahibi 50 öğrenciye Tablet Hediye Edildi.

istanbul müftülüğü ve türkiye diyanet vakfı istanbul şubesi işbirliğiyle ihtiyaç sahibi 50 öğrenciye tablet hediye edildi.


Istanbul Müftülüğü Ve Türkiye Diyanet Vakfı Istanbul şubesi Işbirliğiyle Ihtiyaç Sahibi 50 öğrenciye Tablet Hediye Edildi.

İstanbul Müftülüğünce, uzaktan eğitim kapsamında maddi zorluklar nedeniyle EBA’ya erişim sağlayamayan öğrencilere tablet hediye edildi.

Türkiye Diyanet Vakfı İstanbul Şubesi ve İstanbul Müftülüğü işbirliğiyle ihtiyaç sahibi 50 öğrencinin uzaktan eğitim süreçlerine destek olmak amacıyla tablet hediye edildi.

Türkiye Diyanet Vakfı İstanbul Şubesinde düzenlenen törende konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz genç kardeşlerimizin eğitimlerine destek sunmak amacıyla tablet takdim etmek istedik.” dedi.

Küresel bir salgın yaşandığını belirten Müftü Maşalı, “Bilişim ve teknoloji çağındayız. Bu yaşadığımız pandemi süreci teknolojiyle olan irtibatımızı biraz daha kuvvetlendirdi. Artık bazı derslerimizi internet üzerinden görüyoruz. Okula gidiyoruz ama yine de çalışmalarda internet desteği önemli hale geldi.” ifadelerini kullandı.

Müftü Maşalı yaşadığımız teknoloji çağının imkânlarından faydalanmanın kişisel gelişim açısından önem arz ettiğini vurgulayarak, "Bilgiye ulaşma noktasında internet ağı önemli katkılar sunuyor, doğru ve sahih dini bilgiye ulaşma noktasında da önemli bir araçtır. Artık bilgiye telefon ve tabletle ulaşıyoruz. Çocukların gelişimi noktasında, çocukları teknoloji bağımlısı yapmadan eğitimlerine teknolojik destek sunmak önemlidir.” dedi.

İnternetin imkânlarından faydalanırken dikkatli olunması gerektiğinin altına çizen Müftü Maşalı, “İnternet kullanırken, bilgi aktarımı noktasında yararlanırken dikkatli olmak gerekiyor. Bilmediğimiz kaynaklardan gelen bilgileri elemeli, aktarılan her bilgiye de itibar etmemeli ve dikkatli olmalıyız” diye konuştu.

Ülkemizin, eğitimli gençler sayesinde gelişeceğini belirten Müftü Maşalı, “Türkiye Diyanet Vakfı İstanbul Şubesi olarak biz genç kardeşlerimizin eğitimine mütevazi de olsa bir katkı sunmaktan dolayı son derece mutluyuz. Genç kardeşlerimizin eğitimine sunacağımız bu katkı ülkemizin sonraki süreçlerinin şekillenmesine, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin gelişmesine büyük katkı sunacak. Bugün 50 gencimize tablet takdiminde bulunacağız. Bu hediyemizi kabul ettikleri için çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Hediyemizin, çocuklarımızın gelişimine bir katkısı olursa biz de bundan mutlu oluruz." diyerek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Bu ülkenin sonraki yıllarının sorumluluklarını siz üstleneceksiniz. Kendinizi iyi yetiştirin. Vaktinizi planlı ve programlı bir şekilde değerlendirin. Başarılı olmak için kendinize hedefler belirleyin. Öğretmenlerinizin tavsiyelerine uyun. Bu tabletleri takdim etmekten onur duyuyorum. Hepinizi cânı gönülden tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamlı olmasını temenni ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

TDV İstanbul Şubesinde koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen törene, TDV İstanbul Şube Yöneticisi Mehmet Fatih Sönmez, 50 öğrenciyi temsilen onaltı öğrenci ve basın mensupları katıldı.