Müftülük Haberler

Habibe 66 günde hafız oldu!

Habibe 66 günde hafız oldu!
Bu haber 01 Ekim 2017 - 13:33 'de eklendi

Dörtyol ilçesinde 66 günde Kur’an-ı ezberleyerek hafız olan 14 yaşındaki Habibe Sultan Çolak’a İlçe Müftülüğü’nce plaket verildi.

Çolak’ı müftülük binasında kabul eden Dörtyol İlçe Müftüsü Hüseyin Taner, Hızlandırılmış Hafızlık Eğitim Projesi kapsamında 5 öğrencinin eğitim aldığını söyledi.

Kurstaki 4 öğrencinin hafızlık eğitimlerinin devam ettiğini belirten Taner, “Kızımız örgün eğitimine devam ederken bunun yanında Kur’an kursumuzda eğitimine devam etmekteydi. Kur’an öğrenmek ve hafızlık kelimelerle ifade edilemeyecek kadar önemlidir.

Hafızlar, hafızlığın nimetini hem bu dünya da hem de ahirette görürler. 66 günde hafız olan öğrencimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, ailesine, hocalarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Kur’an-ı Kerim okumasının ardından Çolak’a, Müftü Taner tarafından plaket verildi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA