Müftülük Haberler

Hakkari Müftülüğü 15 Temmuz 2016 tarihinde düzenlenen hain darbe girişimi sonucu şehit olan vatandaşlarımız tekbir ve dualarla anıldı.

Hakkari Müftülüğü 15 Temmuz 2016 tarihinde düzenlenen hain darbe girişimi sonucu şehit olan vatandaşlarımız tekbir ve dualarla anıldı.
Bu haber 15 Temmuz 2017 - 19:12 'de eklendi

15 Temmuz 2016 tarihinde düzenlenen hain darbe girişimi sonucu şehit olan vatandaşlarımız tekbir ve dualarla anıldı.

Bu gaye ile 14 Temmuz 2017 Cuma günü cuma namazından önce ilimiz merkez ve köylerindeki bütün camilerde hatim ve dua programları düzenlendi.

İlimiz merkez Hacı Sait camiinde düzenlenen ve Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak ile Vali Yardımcıları Bekir Abacı ve Cüneyt Epcim ile diğer kurum müdürlerinin  hazır bulunduğu program aşr-ı şerif okunmasıyla başladı. Cemaatle birlikte getirilen tekbirler, söylenen ilahiler ve okunan Yasin-i Şerif ile taçlandırılan program, il müftümüz Faruk Gürbüz’ün günün mana ve önemi konulu kısa konuşması  ile devam etti.

İl Müftümüz Faruk Gürbüz tarafından ülke genelinde hain darbe girişimi sonucu şehit düşen vatandaşlarımızın ruhları için okunan 100 bin hatm-i şerifin duası yapıldıktan sonra program sona erdi.

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA