Müftülük Haberler

Iğdır Müftülüğü Ezanı Güzel Okuma Bölge Yarışması Iğdır’da Gerçekleştirildi

Iğdır Müftülüğü Ezanı Güzel Okuma Bölge Yarışması Iğdır’da Gerçekleştirildi
Bu haber 03 Temmuz 2017 - 21:17 'de eklendi

Ezanı Güzel Okuma Bölge Yarışması Iğdır’da Gerçekleştirildi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Ezanı Güzel Okuma Bölge Yarışması Iğdır da gerçekleştirildi.

Merkez Camii’nde gerçekleştirilen ve jüri başkanlığını İl Müftüsü Cüneyt KULAZ’ın yaptığı yarışmada, Aralık Müftüsü Murat SARI, İl Vaizi Necmettin ÖZTÜRK, Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Osman BAYRAKTUTAN ve Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Ömer DÜNDAR jüri üyesi olarak yer aldılar.

Bölge yarışmasına; Iğdır ilinden Ziya ÇAKMAZ, Bitlis ilinden Muharrem ÖLÇÜCÜ, Muş ilinden Orhan AÇAN, Van ilinden Abdurrahman TÜRÜN, Hakkâri ilinden Murat ASLAN, Siirt ilinden Orhan EBER ve Bingöl ilinden Atalay DEVECİ yarışmacı olarak katıldılar.

Bölge birinciliğini elde etmek için kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışmada, Van İlinden Merkez Ulu Camii’nde görevli Müezzin-Kayyım Abdurrahman TÜRÜN bölge birincisi olarak ileriki bir tarihte yapılacak olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Yarışma sonunda İl Müftüsü Cüneyt KULAZ, yarışmaya katılanlara çeşitli hediyeler vererek kendilerine başarılar diledi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA