Müftülük Haberler

Iğdır Müftülüğü İŞİTME ENGELLİLERE YÖNELİK UMRE ÖDÜLLÜ DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI

Iğdır Müftülüğü İŞİTME ENGELLİLERE YÖNELİK UMRE ÖDÜLLÜ DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI
Bu haber 01 Temmuz 2017 - 5:25 'de eklendi

İŞİTME ENGELLİLERE YÖNELİK UMRE ÖDÜLLÜ DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından işitme engellilere yönelik olarak Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması düzenlenmektedir. Yarışmaya son başvuru tarihi 11 Ağustos 2017 olacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından düzenlenen işitme engellilerin katılacağı umre organizasyonuna seçimler yarışma ile gerçekleştirilecektir. Bu bağlamda: “Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” işitme engelliler arasından yapılacaktır. İstanbul’daki yarışmada Diyanet İşleri Başkanlığı’nca belirlenen kontenjan gereği ilk 4’e giren yarışmacılar umreye gitmeye hak kazanacaktır.

Yarışmada Dikkat Edilecek Hususlar:   

– Yarışma, Kur’an Kursları/Yaz Kuran Kursları/MEB öğrencisi veya mezunları arasında yapılacaktır.

– Yarışmaya son başvuru tarihi 11 Ağustos 2017 tarihi olacaktır.

– Yarışma tarihi 17/08/2017 Perşembe günü Saat 09:30’da Müftülük Toplantı Salonunda gerçekleştirilecektir.

– Yarışma komisyonu il müftülüğü tarafından engelli koordinatörleri, MEB ve ilgili kamu kurum kuruluşlarından temsilci alınarak oluşturulacaktır.

– Komisyonda işaret dili bilen en az bir kişi olmasına dikkat edilecektir.

– Yarışma, Kur’an ve Temel Dini Bilgiler alanında olacaktır. Kaynaklar; Kur’an-ı Kerîm, Seyfettin Yazıcı/Temel Dini Bilgiler kitabı ve işaret dili ile çekilmiş Diyanet TV/Sessiz videolarından http://www.diyanet.tv/sessiz/ oluşacaktır.

– Yarışmada Kur’an-ı Kerîm, temel dini bilgiler, Peygamber Efendimizin hayatı konularından yazılı/işaret dili ile sorular sorulacaktır.

– Seçimler esnasında katılımcının umre ibadetini yerine getirebilecek fiziksel ve ruhsal açıdan yeterli sağlık imkânının olmasına dikkat edilecektir.

– Umre ödülü THY ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek, iki kurumun uygun gördüğü tarihte planlanacaktır. Yarışmayı kazananların kendilerine belirtilen tarihler dışında alternatif bir tarih belirlemesi veya başka bir hak talep etmesi mümkün olmayacaktır.

 

IĞDIR İL MÜFTÜLÜĞÜ

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA