Müftülük Haberler

Iğdır Müftülüğü İyilik Kenti Iğdır Halkına TEŞEKKÜRLER

Iğdır Müftülüğü İyilik Kenti Iğdır Halkına TEŞEKKÜRLER
Bu haber 14 Temmuz 2017 - 7:20 'de eklendi

İyilik Kenti Iğdır Halkına TEŞEKKÜRLER

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in ilimizi ziyaret programı çerçevesinde “İyilik Sofrası Buluşması”, “Din Gönüllüleri Buluşması” ve “ULU CAMİİ” açılışını gerçekleştirmek üzere planlanan programlara Iğdır halkının gösterdiği yakın ilgi ve coşkuya Sayın Başkanımız ‘Iğdır iyidir, iyiler şehridir, böyle kalmasını C. Haktan niyaz ediyorum’ diyerek yüksek bir teveccühle karşılıksız bırakmadı.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanına gelen Diyanet İşleri Başkanımız İlimiz Valisi Enver ÜNLÜ, Ak Parti Milletvekili Nurettin ARAS, 21. Dönem Ak Parti Milletvekili Ali GÜNER, Ak Parti İl Başkanı Ahmet TUTULMAZ, İl Genel Meclis Başkanı Kurban OLUZ, Protokol Üyeleri, bir grup din görevlisi ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ,  önce Vali Enver ÜNLÜ’yü makamında ziyaret etti. Daha sonra İl Müftülüğüne geçerek ardından planlanan “İyilik Sofrası Buluşması”na katıldı.

Valimiz Enver ÜNLÜ’nün himayelerinde planlanan “İyilik Sofrası Buluşması”na Sayın Valimiz, Milletvekilleri, İlçe Kaymakamlarının katılımlarının yanında, İlçe Belediye Başkanları, Kanaat önderleri, İş Adamları, Cami ve Kur’an Kursu Görevlileri, Emekli Din Görevlileri, Ehl-i Beyt Âlimleri, Siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum ve Meslek grupları temsilcileri, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Mensupları, 15 Temmuz Şehit ve Gazileri Derneği temsilcileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanımız “İyilik Sofrası Buluşması”nda katılımcıların hafızalarından silinmeyecek heyecanlı, duygulu ve müstesna bir gecenin yaşanmasına konuşmasıyla vesile oldu.

Iğdır programının ikinci gününde Üniversiteye planlanan ziyarette, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Hakkı ALMA, Diyanet İşleri Başkanı onuruna kahvaltılı bir program düzenledi. Kampüs alanında inşaatı devam eden Üniversite Camii’ni gezerek ilgililerden bilgi alan Diyanet İşleri Başkanımız, Karaağaç Kampüsü Konferans salonunda planlanan “Din Gönüllüleri Buluşması”na Sayın Valimiz ile beraber teşrif ederek konuşmalarını yaptılar.

Hemen ardından İlahiyat Fakültesi Öğretim üyeleri ile de bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı kampüsten ayrıldı.

2004 yılında temeli atılan ve yıllarca inşaatı tamamlanamayan Merkez Camii, Diyanet İşleri Başkanımızın sağladığı yardımlarla tamamlandı.  Diyanet İşleri Başkanımız tarafından Ulu Camii olarak isimlendirilen caminin resmi açılışı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ, Valimiz Enver ÜNLÜ, Milletvekilleri, protokol üyeleri ve çok sayıda cemaat tarafından gerçekleştirildi.

Basın mensuplarının yoğun ilgi ile takip ettiği Cami açılışında vatandaşların tekbirler getirerek duygulu anlar yaşadıkları görüldü.

Diyanet İşleri Başkanımız Ulu Camii’nde hutbeyi okuyarak Cuma namazını kıldırdı. Iğdır halkına unutulmaz coşku ve maneviyat dolu bir Cuma gününün yaşanmasını sağladı.

Cuma namazı sonrası Cami cemaatinden tebrikleri kabul eden Diyanet İşleri Başkanımız, İlimiz Valisi Sn. Enver ÜNLÜ tarafından Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanından uğurlandı. Uğurlama programında Vali Enver ÜNLÜ, Milletvekili Nurettin ARAS, İL Protokolü, Ak Parti İl Başkanı,  bir grup din görevlisi ve vatandaşlar hazır bulundu. Sayın Başkanımızın ilimize geldiği gün yaşanan sevinç ve mutluluk, yerini buruk bir hüzne bırakmış oldu.

Bu vesileyle Valimiz Sayın Enver ÜNLÜ’ye, AK Parti Milletvekili Nurettin ARAS’a, 21. Dönem Ak Parti Milletvekili Ali GÜNER’e, İl Jandarma Alay Komutanı Kahraman DİKMEN’e, İl Emniyet Müdürü Orhan ÇEVİK’e, AK Parti İl Başkanı Ahmet TUTULMAZ’a, İl Genel Meclis Başkanı Kurban OLUZ’a, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Hakkı ALMA’ya, Öğretim Üyelerine, İl Protokolü mensuplarına ve Din Görevlilerine sonsuz şükranlarımı arz ederim.

“İyilik Sofrası Buluşması”na teşrif eden Kanaat önderlerine, iş adamlarına, protokol üyelerine, cami görevlilerine, emekli din adamlarına, Ehl-i Beyt Âlimleri ve Onursal Başkanı Veli BEDER’e, Ehl-i Beyt Mektebi Âlimleri Dernek Başkanı Hüseyin YEŞİL’e, meslek ve sivil toplum kuruluşları mensuplarına çok teşekkür ederim.

Programlarımızın her aşamasında el emeği göz nuru ile haber yapan, takip eden, yönlendiren, bilgilendiren, bütünleştiren, bilgileriyle hem bizleri hem halkımızı aydınlatan yazılı ve görsel basının bütün mensuplarına müteşekkirim.

Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ, yoğun mesaisine rağmen hüsnü teveccühle zaman ayırarak ilimize teşrif etti.  06-07 Temmuz 2017 tarihlerinde Iğdır halkına ve Diyanet personeli camiasına heyecan, sevgi ve duygu dolu bir zaman diliminin yanında müstesna bir Cuma gününün bayram sevinciyle yaşanmasına vesile oldu. Bu vesile ile Zat-ı Alilerine, refakatinde bulunan merkez teşkilatımız mensuplarına, şahsım, ailem, personelim ve vatandaşlarımız adına sonsuz arz-ı şükran eder, 

Saygılarımı sunarım.

 

                                                                                                  Cüneyt KULAZ

                                                                                                     Iğdır Müftüsü

                                                                                                        12.07.2017

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA