Müftülük Haberler

Iğdır Müftülüğü “Milli Birlik” Konferansı Yapıldı

Iğdır Müftülüğü “Milli Birlik” Konferansı Yapıldı
Bu haber 14 Temmuz 2017 - 7:20 'de eklendi

“Milli Birlik” Konferansı Yapıldı

Iğdır Valiliği tarafından 15 Temmuz şehitlerini anmak için demokrasi ve Milli Birlik Günü programı konferansı Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü konferans salonunda düzenlendi.

Iğdır Üniversitesi Karaağaç kampüsünde düzenlenen Konferansa Iğdır Valisi Enver Ünlü, Vali Yrd. Bilgehan KARANFİL, Iğdır Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Sulhattin YAŞAR,  Iğdır Emniyet Müdürü Orhan ÇEVİK, Iğdır Jandarma Komutanı Kahraman DİKMEN, 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Taner GÜNEŞ, Iğdır Belediyesi Başkan Yrd. Evrim TURPÇU, Iğdır İl Milli Eğitim Müdür Murat AYDOĞDU, Iğdır Müftüsü Cüneyt KULAZ, Kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Cüneyt KULAZ konferansta bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada KULAZ, “Yüzlerce şehit binlerce yaralı ve gazi verdik. Ama mutlaka bunun sebebi vardır. Bu sebep değerlerimizin korunması, istikrarımızın ve istikbalimizin teminat altına alınmasıydı. Bugün burada toplanmış olmamızın bir güzelliği bu vatanda bütünlük kazanmış olmamızdır. Vatan bizim için ortak bir değerdir. Öyle ise bütünlüğümüzü toprak parçası üzerinde koruduğumuz vatan bizim için asli unsur, ortak ve vazgeçilmez değerdir. Ama biz onları kendimize değer olarak kabul etmez ve onları hayatımıza koymaz isek bir gün yel bir gün sel alır. 15 Temmuz da yel ya da sel dediğimiz o kurgulanan gaflet ihaneti Allah tarafından müminlerin, vatandaşların ve milletimizin vatan sevgisi duygusuyla bertaraf edilmiştir.” dedi.

Düzenlenen konferans 15 Temmuz belgeselinin izlenilmesi ile son buldu.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA