Müftülük Haberler

İmamlar Askerlik subelerine basvurdular bakın niçin?

İmamlar Askerlik subelerine basvurdular bakın niçin?
Bu haber 05 Şubat 2018 - 22:09 'de eklendi

İstanbul Din Görevlileri Derneği üyeleri, Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak için İstanbul Asker Alma Bölge Başkanlığı’na gönüllü askerlik dilekçesi verdi.

Halıcığoğlu’ndaki Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki İstanbul Asker Alma Bölge Başkanlığı’na ellerinde Türk bayraklarıyla gelen dernek üyeleri, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atarak, tekbir getirdi.

Grup adına açıklama yapan İstanbul Din Görevlileri Derneği İstanbul ve Fatih İlçe Başkanı Metin Kaçar, Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdiklerini ve her zaman Türk askerinin yanında yer aldıklarını söyledi.

Afrin’de vatanının selameti için mücadele eden Mehmetçikleri dua ile desteklediklerini belirten Kaçar, “Fiili olarak da yalnız olmadıklarını ortaya koymak için buradayız. Dernek üyesi arkadaşlarımızla bin başvuru dilekçesi getirdik. Biraz sonra bu dilekçelerimizi takdim edeceğiz. Milli mücadele yıllarında bizi yetiştiren ruh, şuur neyse bugün bizi Halıcıoğlu’ndaki askerlik şubesine getiren ruh da aynıdır. Mehmetçik’imizin maddi ve manevi, bedeni ve ruhi olarak yanında olacağız. Bu aziz vatanı ne dahili ne de harici düşmanlara asla teslim etmeyeceğiz.” diye konuştu.
Dernek üyesi Bahattin Usta da dilekçesini vererek, harekata canı gönülden katılmak istediğini dile getirdi. Usta, “Başvuru dilekçemi verdim, hazırım. Askerimizin tüm kalbimizle yanındayız. Her zaman onlarla beraber, omuz omuza çarpışmaya, bu millet için canımızı vermeye hazırız. Bizleri bölemeyecekler. Çünkü biz Müslümanız, birlik ve beraberlik içindeyiz.” dedi.

Dilekçelerini İstanbul Asker Alma Bölge Başkanlığı’na teslim eden katılımcılar, daha sonra İstiklal Marşı’nı okudu.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA