Müftülük Haberler

İstanbul Müftülüğü Sultanahmet Camii’nde 15 Temmuz şehitleri için dua edildi

İstanbul Müftülüğü Sultanahmet Camii’nde 15 Temmuz şehitleri için dua edildi
Bu haber 15 Temmuz 2017 - 10:52 'de eklendi

Sultanahmet Camii’nde 15 Temmuz şehitleri için dua edildi

İstanbul genelindeki tüm camilerde cuma namazı öncesi 15 Temmuz şehitleri için Kur’an-ı Kerim ziyafeti programı yapıldı. Sultanahmet Camisinde cuma namazı öncesi İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın katılımıyla düzenlenen programda, şehitler için okunan 100 bin hatmi şerifin duası yapıldı.

İstanbul Müftüsü Yılmaz, 15 Temmuz’un tarihte üzüntü verici, acıyla anılacak, çok ibret alıcı bir olay olduğunu söyledi.

Göğsünü tanklara siper eden milletin bir destan yazdığını ifaden eden Yılmaz, bu manada hem çok hüzünlü hem de sevinçli olduklarını kaydetti.

Müftü Yılmaz, şöyle devam etti:

"Sevinçliyiz çünkü en zor zamanlarda bile milletimizin neler yapabileceğini, bizim insanımızın cesaretini, öz güvenini, vatan ve millet için fedakârlığını görmüş olduk. Bunun sene-i devriyesi münasebetiyle uzun süreden beri bir hazırlık yapıyoruz. Şehitlerimiz için 100 bin hatim okuttuk Türkiye genelinde, cuma saatinde bir Kur’an ziyafeti yapılacak, hatimlerin duası yapılacak. Bugüne has, bugünün önemini anlatan hutbemiz olacak, bu hutbe Sultanahmet ve benzeri camilerimizde İngilizce ve Arapça olarak da verilecek."

Programların devam edeceğini belirten Yılmaz, "Köprüde yapılacak olan program, Edirnekapı’daki şehitlikte 15 Temmuz münasebetiyle 30 hafızımıza 14 saat süreyle Kur’an-ı Kerim’i baştan sona okutacağız, İstanbul’un ve Türkiye’nin her yerinde 15 Temmuz’un yaşaması ve yaşatılması adına programlar yapacağız." dedi.

FETÖ’ nün 40 yıldır din kisvesi altında insanları kandırdığını, sonunda ihanete düşen şebekenin ortaya çıkması anlamlı ve önemli olduğuna dikkat çeken Yılmaz, diğer bir önemli olanın da halkın bu ihanet şebekesini durdurabilmesi olduğunu aktardı.

Cuma namazını İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz kıldırırken, hutbede 15 Temmuz direnişinin önemini anlattı.

Öte yandan İstanbul’daki tüm yaz Kur’an kurslarında "Şehitlerimizi Anma Özel Programı" gerçekleştirileceği bildirildi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA