Müftülük Haberler

İzmir Müftülüğü Ezanları Susturan Darbelerden, Darbeleri susturan Selalara…

İzmir Müftülüğü Ezanları Susturan Darbelerden, Darbeleri susturan Selalara…
Bu haber 16 Temmuz 2017 - 6:26 'de eklendi

Ezanları Susturan Darbelerden, Darbeleri susturan Selalara…

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin 1. yıldönümü nedeniyle İzmir İl Müftülüğü tarafından 15 Temmuz 2016 Günü gerçekleştirilmeye çalışılan hain kalkışma girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimiz ve bütün şehitlerimizin ruhuna bugün Konak/Hisar Camii’nde Cuma Namazı Öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mevlid-i şerif programı düzenlendi.

Cuma namazından önce icra edilen programa İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Vakıflar Bölge Müdürü Fethi KOÇ, İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu,  Aile Sosyal Politikalar Müdürü Nesim Tanğlay ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Mevlid-i Şerif ve Kasidelerin ardından İl Müftümüz Prof. Dr. Ramazan Muslu “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu vaaz irad etti. 81 ilde okunan 100 bin Hatm-i Şeriflerin duası Konak İlçe Müftüsü Hasan Hayrı Yaşar tarafından yapılarak 15 Temmuz şehitleri ve bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizin ruhlarına hediye edildi.

Cuma Namazı sonrası vatandaşlara İl Müftülüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Konak İlçe Müftülüğü tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA