Müftülük Haberler

Karabük Müftülüğü 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE ANILIYOR

Karabük Müftülüğü 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE ANILIYOR
Bu haber 13 Temmuz 2017 - 18:51 'de eklendi

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE ANILIYOR

“Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Salâlara” şiarıyla 15 Temmuz 2016 tarihinin sene-i devriyesinde tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de İl ve İlçe Müftülüklerimizce 15 Temmuz sürecinin milletimiz ve özellikle gelecek nesiller nezdinde ortak bir bilince dönüştürülmesi amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde 11.07.2017 Salı günü Şehit Metin ARSLAN’ın kabri ve 5000 Evler Şehitliği ziyaret edilerek Kuran-ı Kerim okunup dualar edildi.

Aynı gün öğle namazı öncesi Çamlık Camiinde Mevlid programı düzelendi, şehitlerimiz için dualar yapıldı. Namaz sonrası Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehitlerin ruhuna ithafen yemek ikram edildi.

14 Temmuz Cuma günü saat 10.00-11.00 arasından bütün camilerde ve Kuran Kurslarında Yaz kursuna katılan öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla “Şehitlerimizi Anma Özel Programı” düzenlenecektir.

14 Temmuz Cuma günü Cuma namazı öncesi bütün camilerde şehitler için “Kuran-ı Kerim Ziyafeti ve Hatim Duası” programları yapılacak ve ülke genelinde okutulan 100 bin hatmin duaları yapılacaktır. (Karabük’te din görevlileri ve cami cemaati tarafından şehitlerimiz için 1.500 Hatim okunmuştur)

14 Temmuz Cuma günü Cuma namazında Başkanlıkça hazırlanan konuyla ilgili hutbe bütün camilerde okunacak.

15 Temmuz Cumartesi akşam ve yatsı namazları Kent Meydanında cemaatle kılınacak, programın akışı içerisinde Kuran-ı Kerim, kasideler ve ilahiler okunacak, 16 Temmuz sabah namazı da aynı meydanda cemaatle eda edilecektir.

15 Temmuz gecesi minarelerin ışıkları yanacak ve sabah namazına kadar açık tutulacaktır.

15 Temmuz Cumartesini Pazara bağlayan gece saat 00.13’te bütün camilerden eş zamanlı olarak salâlar okunacaktır.

“Diyanet Aylık Dergi 15 Temmuz Özel Sayısı” İl Müftülüğünce halka dağıtılacaktır.

18 Temmuz Salı günü Belediye Nikâh ve Toplantı Salonunda “15 Temmuz Din ve Değerlerimiz” konulu panel gerçekleştirilecek. Panele; İl Müftüsü Halil BEKTAŞ, Prof. Dr. Seyfullah KAR, Doç. Dr. Alaattin GÜLTEKİN ve Şehit Metin ARSLAN’ın babası Zeki ARSLAN konuşmacı olarak katılacaktır.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA