Müftülük Haberler

Karabük Müftülüğü EZANI GÜZEL OKUMA BÖLGE BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASI

Karabük Müftülüğü EZANI GÜZEL OKUMA BÖLGE BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASI
Bu haber 11 Temmuz 2017 - 19:28 'de eklendi

EZANI GÜZEL OKUMA BÖLGE BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASI

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığınca personele yönelik olarak “Hafızlık”, “Kuranı Kerimi Güzel Okuma” ve “Ezanı Güzel Okuma” yarışmaları yapılmaktadır. İlçe Müftülükleri bu alanlarda kendi birincilerini seçmekte, daha sonra İl birinciliği yarışması yapılmaktadır. Bölgeleri oluşturan İl birincilerinin katılımı ile Bölge birincisi belirlenmektedir. Bölge birincileri ise Türkiye birinciliği için yarışmaktadır.

Bu çerçevede “Ezanı Güzel Okuma Bölge Birinciliği Yarışması” nın Karabük İlimizde yapılması Diyanet İşleri Başkanlığınca uygun görülmüştür.  Yarışma, 02 Temmuz 2017 Pazar günü Karabük 5000 Enler Merkez Camiinde öğle namazını müteakip yapılmıştır. Yarışmaya 10 ilden il birincileri katılmıştır. Ankara’dan Ali PAMUKLU; Bartın’dan Murat ÖZER, Eskişehir’den Ferat GÜLER, Bolu’dan Eyüp KIR, Çankırı’dan Veysel ÖLMEZ, Düzce’den Sabri UYAR, Karabük’ten Haşim BAYAR, Kastamonu’dan Ramazan KAYA, Kırıkkale’den Turgut KORKMAZER, Zonguldak’tan İsmail BATAK görev yaptıkları iller adına yarışmaya katıldılar. Yarışma sonucu Karabük’ten yarışmaya katılan Safranbolu Dedeoğlu Camii Müezzin-Kayyımı Haşim BAYAR birinci olarak 06 Ağustos 2017 tarihinde Gaziantep’te yapılacak Türkiye birinciliği yarışmasında bölgemizi temsil etmeye hak kazanmıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili yazıları gereği oluşturulan Bölge Seçici Kurulunda; İl Müftüsü Halil BEKTAŞ, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ömer Faruk HABERGETİREN, Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yaşar SEİS, İl Müftü Yardımcısı İbrahim Halil DEMİR (Hafız) ve Safranbolu İlçe Müftüsü Hasan GÜNEŞ (Hafız)’in katılımıyla oluşturulmuştur. Yarışmacılar, yarışmayla ilgili hususları belirten Başkanlık yazısı gereği; Eda ve Seda; Fonetik, diksiyon, tecvit; Güzel ses ve Makam uygulama yönlerinden değerlendirilmiştir. Bütün üyelerin ayrı ayrı verdiği puanların aritmetik ortalaması yarışma sıralamasını belirlemiştir.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA