Müftülük Haberler

Karaman Müftülüğü GÖRME ENGELLİLER YAZ KUR'AN KURSU EĞİTİMİ BAŞLADI

Karaman Müftülüğü GÖRME ENGELLİLER YAZ KUR'AN KURSU EĞİTİMİ BAŞLADI
Bu haber 06 Temmuz 2017 - 19:41 'de eklendi

GÖRME ENGELLİLER YAZ KUR'AN KURSU EĞİTİMİ BAŞLADI

İlimizde ikamet eden görme engelli vatandaşlarımıza yönelik Müftülüğümüz ve KMÜ Engelli Birim Koordinatörlüğü paydaşında ve İslami İlimler Fakültesi ile TDV Karaman şubesi destekleriyle ”Görme Engelliler Yaz Kur’an Kursu” eğitime başladı.

 

Mimar Sinan Camii Müezzin Kayyımı Kayra AYDEMİR’in eğitim vermek üzere görevlendirildiği ve KMÜ öğrencileri Hatice Kübra ÖNER ile Çağlanur KAYMAZ’ın yardımcılığını yürüteceği Yaz Kur’an Kursumuz 03Temmuz-18 Ağustos tarihleri arasında yaklaşık 15 görme engelli öğrenciye eğitim verecektir.

 

Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler derslerinin Braille Alfabesi desteğiyle verilecek olan kursun açılışı; İl Müftü Yardımcısı Ali ABAY, KMÜ İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Duran Ali YILDIRIM, KMÜ Engelli Birim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mustafa BAŞKONAK, İl Müftülüğü Engelli Koordinatörü Süleyman ALTINDAŞ,  öğrenciler ve velilerinin katılımıyla KMÜ İslami İlimler Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

Açılış Programında konuşmacılar; Müftülüğümüzün ve Üniversitenin sunduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirerek görme engelli öğrencilerimize İslam’ı sevdirmek, Kuran-ı Kerim’in özünü anlamalarını sağlamak ve dinimizi tanıtmak amacıyla böyle bir program düzenlendiği ve Yaz dönemi boyunca Kuran eğitimin yanı sıra öğrencilerimizin güzel vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla farklı etkinlikler de düzenleneceği ve bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz etkinliğin gelecek yıllarda da sürekli hale gelmesini temenni ettiler.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA