Müftülük Haberler

Karaman Müftülüğü ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN

Karaman Müftülüğü ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN
Bu haber 04 Temmuz 2017 - 12:59 'de eklendi

ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN

25 Haziran 2017 tarihinde Tekeli Şemdinli Hakkâri 34. Hudut Tugay Komutanlığında sözleşmeli er olarak görev yapan Oğuzhan Küçük, Kuzey Irak Bölgesinden gelen PKK bölücü terör örgütü tarafından tekeli üst bölgesine yapılan havanlı saldırı sonucunda ve 28.06.2017 Çarşamba günü Hakkâri İli kırsalında askeri unsurlarla birlikte yürütülen arazi faaliyetleri sırasında Oğul Köyü civarında bölücü terör örgütü mensuplarının açtığı ateş sonucu yaralanan Polis Memuru Muhammet Ali Mevlüt Dündar, kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Tekeli Üst Bölgesine PKK’lı teröristler tarafından yapılan saldırı sonucu şehit düşen hemşerimiz sözleşmeli er Oğuzhan KÜÇÜK, İlimiz Valisi Fahri MERAL, Karaman Milletvekilleri TBMM Tarım ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Recep KONUK ve Dr. Recep ŞEKER,  Kara Kuvvetleri Komutanlığı Plan Prensipler Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet APAYDIN, Belediye Başkanı Ertuğrul ÇALIŞKAN, Garnizon Komutan Personel Albay Yurdakul TÜRKMEN,  Karaman eski Milletvekili Mevlüt AKGÜN,  İl Jandarma Komutanı İlhan ŞEN, İl Emniyet Müdürü Levent TUTUK, mülki ve askeri erkân, siyasi partilerin temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve binlerce vatandaşın katılımıyla ebediyete uğurlandı.

Şehidimizin cenaze namazı, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda İl Müftümüz Muhammet Lutfi KETENCİ tarafından kıldırıldı. Cenaze namazından sonra Şehit Oğuzhan Küçük tekbirler eşliğinde binlerce vatandaşımızın omuzları üzerinde şehadet yolculuğuna çıktı.  Okunan Kur’an-ı Kerim ve dualarla birlikte Şehir Mezarlığında yer alan Garnizon Şehitliğine defnedildi.

Görev yaptığı Hakkâri İli kırsalında askeri unsurlarla birlikte yürütülen arazi faaliyetleri sırasında bölücü terör örgütü mensuplarının açtığı ateş sonucu yaralanan ve kaldırıldığı Hakkâri Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 28.06.2017 Çarşamba günü şehit olan Özel Harekat Polis Memuru Muhammed Ali Mevlüt DÜNDAR, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda İl Müftümüz Muhammet Lutfi KETENCİ’nin kıldırdığı cenaze namazıyla ve Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi ELVAN, Vali Fahri MERAL, Karaman Milletvekili Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Recep KONUK, Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah BAŞCI, AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsnüye ERDOĞAN, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul ÇALIŞKAN, İl Emniyet Müdürü Levent TUTUK, İl Jandarma Komutanı İlhan ŞEN, protokol üyeleri, asker ve emniyet personeliyle binlerce vatandaşın katılımıyla şehadete uğurlandı.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA