Müftülük Haberler

Kayseri Müftülüğü “ALDIĞIMIZ KISA BİR NEFESE BİLE ÇOK ŞÜKRETMELİYİZ!”

Kayseri Müftülüğü “ALDIĞIMIZ KISA BİR NEFESE BİLE ÇOK ŞÜKRETMELİYİZ!”
Bu haber 03 Temmuz 2017 - 21:20 'de eklendi

“ALDIĞIMIZ KISA BİR NEFESE BİLE ÇOK ŞÜKRETMELİYİZ!”

Gençlerimize Cami merkezli bir yaşam şeklinin kazandırılması, birliğin ve beraberliğin simgesi olan Camilerimizde gençlerimizin ibadetlere yoğunlaşmalarını teşvik etmek için başlatılan “Gençlik Huzur’da Buluşuyor” programlarının yirmincisi (20.) geçtiğimiz Pazar günü (02 Temmuz 2017) sabah namazının akabinde icra edildi.

Hunat Camii’nde düzenlenen programa, halkımızın ilgisi yine yoğun oldu. Sabah namazı sonrasında İl Müftü Yardımcısı ve Vekili Tandoğan Topçu, Müslümanların, genel olarak birbirlerine ve Rablerine karşı olan sorumlulukları üzerine cemaate sohbet yaptı.

Sayın Topçu sohbetinde şu sözlerine yer verdi: “Namazlarımızı kılmamız ve haramlardan kaçınmamız, Cenab-ı Hakk katında en büyük zikirlerdendir. O’na itaat etmek, O’na asi olmamak, O’nu çokça zikretmek, O’na nankörlük etmemek dikkat etmemiz gereken hususlardandır. Aldığımız kısa bir nefese bile çok şükretmemiz gerekiyor. Eğer verdiğimiz nefesi tekrar alamazsak bizim için hayat bitmiş demektir.

İnsan, belki empati yapmadan belli şeyleri fark edemiyor ama empati yapmadan da bazı gerçekleri fark etmeliyiz. Yani sağlığımızın kıymetini bilmek ve buna şükretmek için illa engelli olmamız gerekmiyor. Cenab-ı Hakk, eğer şükredersek nimetini artıracağını, servetimizi çoğaltacağını, ama şükretmeyip nankörlük edersek de azabının çetin olacağını buyuruyor.

Yine, yaptığımız iyiliklerin, kötülüklerimizi ve günahlarımızı sileceğini bildiriyor bize bir ayet-i kerimesinde. Peygamberlerden başka herkes yanlış yapabilir, günah işleyebilir. Onun için yaptığımız ve işlediğimiz hataların ardından hemen bir iyilik yapmalı, güzel bir işe koyulmalıyız.

Cenab-ı Hakk, bizleri, iyi geçimli olanlardan, takva sahiplerinden, günahlardan mümkün mertebe uzak duranlardan eylesin.”

İl MüftüYardımcısı Sayın Topçu’nun dualar yaparak tamamladığı sohbetinden sonra, her ay olduğu gibi yine Cami çıkışı cemaate, Melikgazi Belediyesi tarafından çorba ve ÇAYKUR Bölge Müdürlüğü’nün katkılarıyla da çay ikramında bulunuldu.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA