Müftülük Haberler

Kayseri Müftülüğü ÇOCUKLAR İÇİN "15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA ÖZEL PROGRAMI"

Kayseri Müftülüğü ÇOCUKLAR İÇİN "15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA ÖZEL PROGRAMI"
Bu haber 15 Temmuz 2017 - 3:23 'de eklendi

ÇOCUKLAR İÇİN "15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA ÖZEL PROGRAMI"

15 Temmuz sürecinin özellikle gelecek nesiller nezdinde bir ruha dönüştürülmesi amacıyla 14 Temmuz Cuma günü ilimize bağlı bütün cami ve Kur’an kurslarımızda “ Şehitlerimizi Anma Özel Programı” yapıldı.

 

İl Müftümüz Sayın Şahin Güven de merkez ilçelerden Melikgazi, Kocasinan ve Talas‘ta gerçekleştirilen 3 ayrı programa katıldı. Programın ilki Talas İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Halil Bayraktar Camii’nde, ikincisi Kocasinan İlçe Müftülüğü’ne bağlı Ahmet – Ayşe İnci Camii’nde ve üçüncüsü Melikgazi İlçe Müftülüğü’ne bağlı İldem Merkez Zeki Soygüllüce Camii’nde yaz Kur’an kurslarına yönelik "Şehitlerimizi Anma Özel Programı" gerçekleştirildi.

 

Düzenlenen programlarla kız ve erkek öğrencilere 15 Temmuz ruhu anlatıldı. Öğrenciler şehitlerin ruhuna Kur’an-ı Kerim okudular ve Salavatlar getirdiler.

 

Düzenlenen programlardan üç tanesine katılarak 15 Temmuz’u hatırlatmak ve öğrencilere aşılamak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven, “Rabbim bir daha böyle bir hain darbe girişimini ne ülkemize ne de İslam alemine yaşatmasın” dedi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA