Müftülük Haberler

Kayseri Müftülüğü İÇ ANADOLU BÖLGESİ “EZANI GÜZEL OKUMA BÖLGE YARIŞMASI” İLİMİZ BÜRÜNGÜZ CAMİİ’NDE YAPILDI

Kayseri Müftülüğü İÇ ANADOLU BÖLGESİ “EZANI GÜZEL OKUMA BÖLGE YARIŞMASI” İLİMİZ BÜRÜNGÜZ CAMİİ’NDE YAPILDI
Bu haber 03 Temmuz 2017 - 21:20 'de eklendi

İÇ ANADOLU BÖLGESİ “EZANI GÜZEL OKUMA BÖLGE YARIŞMASI” İLİMİZ BÜRÜNGÜZ CAMİİ’NDE YAPILDI

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri münasebetiyle 02 Temmuz 2017 Pazar günü, öğle namazı sonrasında, Kayseri – Kocasinan Müftülüğü Bürüngüz Camii’nde, İç Anadolu Bölgesi “Ezanı Güzel Okuma Bölge Yarışması” yapıldı.

İçlerinde; Kayseri, Konya, Sivas, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat’ın da bulunduğu 8 İl arasında gerçekleşen yarışmanın komisyon başkanlığını Kayseri İl Müftü Yardımcısı ve İl Müftü Vekili Tandoğan Topçu ve üyeliğini Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi öğretim üyelerinden Yüksel Demirkoparan ve Mustafa Kozan, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Hakkı Tekin ve Cami-i Kebir Müezzin Kayyımı İsmail Hakkı Solmaz yaptı.

Yarışmanın birincisi, Kayseri İli, Sarıoğlan İlçe Müftülüğüne bağlı Şenyurt Camii Müezzin Kayyımı Emre Arslan oldu. Katılımcıların hepsinin de birbirinden güzel ezan okudukları yarışmada birinciye, tam cumhuriyet altını; ikinciye yarım cumhuriyet altını ve üçüncüye de çeyrek cumhuriyet altını hediye olarak takdim edildi.

Yarışma öncesi İl Müftü Yardımcısı ve İl Müftü Vekili Sayın Topçu tarafından ezanın ve müezzinliğin önemi ve fazileti hakkında bir konuşma yapıldı.

Bölge birincisi olan Emre Arslan, 06 Ağustos 2017 Pazar günü Gaziantep’te gerçekleşecek olan Türkiye finalinde bölgemizi temsil edecek. 01-07 Ekim 2017 tarihleri arasında da bu finalin ödül töreni yapılacak.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA