Müftülük Haberler

Kayseri Müftülüğü İL MÜFTÜMÜZ, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İÇİN DÜZENLENEN YEMEK PROGRAMINDA DUA ETTİKayseri Müftülüğü İL MÜFTÜMÜZ, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İÇİN DÜZENLENEN YEMEK PROGRAMINDA DUA ETTİ
Bu haber 18 Temmuz 2017 - 3:22 'de eklendi

İL MÜFTÜMÜZ, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İÇİN DÜZENLENEN YEMEK PROGRAMINDA DUA ETTİ

İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven, 14 Temmuz Cuma günü akşamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz şehitlerinin aileleri ve gazileri için verilen yemek programına katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen yemek programına, İl Müftümüz ile birlikte Vali Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ali Nazım Uzun, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hüseyin Sevim, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Vali yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Programda konuşan Sayın Vali Kamçı, şunları söyledi:

“Ne yazık ki, tarihimizde darbeler ile seçilmiş siyasi yönetimin değiştirildiğine, millet iradesine ve demokrasimize müdahale edildiğini gördük. FETÖ militanları ile gerçekleştirilmek istenen 15 Temmuz darbe girişimi, diğer darbelerden farklı olarak, istiklalimizin, istikbalimizin son bulmasına yönelen büyük bir girişimdi. Neyse ki milletimizin birlik ve beraberliği ve Allah’ın yardımı ile bu girişim, büyük bir hüsrana uğratılmıştır. 15 Temmuz’da yaşanan o karanlık gecenin sabahında Allah’a şükürler olsun ki FETÖ ve dış destekçileri istediklerini alamamış ve ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlara geçit verilmemiştir. O gece şehit düşen ve gazilik ile şereflenen kahramanlarımız, milletimizin ve tüm mazlum halkların umudu ve gururu olmuştur. Şehitlerimizin Allah katında en yüksek mertebelerle ödüllendirildiğine inanıyorum.”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ali Nazım Uzunda yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

“15 Temmuz programları münasebetiyle ‘Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nı temsilen aranızda olmaktan duyduğum memnuniyetle, şahsım ve Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya adına hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bildiğiniz gibi Bakanlık olarak şehit aileleri ve gazilerimizle her fırsatta bir araya geliyoruz. Şehit aileleri ve gazilerle bir arada durmak, onların taleplerini yerine getirmek bizim için veşehitlerimizin hatırasını yaşatmaktan onur duyuyoruz. Onların bize emanet ettiği ailelerine hizmet etmekten gurur duyuyoruz.”

İl Müftümüz Sayın Güven, program sonunda yaptığı dua ile şehitleri minnetle andıklarını, şehit ailelerinin ve yakınlarının, gazilerin her zaman yanlarında olduklarını, böylesi hain girişimleri bir daha milletimize yaşatmaması için Yüce Mevla’ya yakardıklarını söyledi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA